Ultimele discutii din forum
    mamalee
    Guest
    nu erau vergeturi...erau imitatii de vergeturi:)))
    eu am totul veritabil 100%:))si stiu ce spun.:))

mamalee
    Guest
    Da...daca ei, colegii tai, stiu ca maine e ultima ta zi de munca , macar in ceasul al 12-lea sa iti faca un cadou pt fetita....daca nu, nu are rost sa cheltui prea mult, ca ei o sa se indoape si ca sa nu zica ca sunt ********i, o sa iti cumpere repede un buchet de flori de la coltul strazii.....asa am patit eu o data:)Totusi , poate iti fac o surpriza frumoasa maine.

Floricica Veterana helleborerose's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2008
    Postari in forum
    10.698
    Buna, mamalee, sa stii ca am mancat si ton acu vreo saptamana. Las ca pestele e bogat in Omega 3.

mamalee
    Guest
    da. ai nostri bebei o sa iasa direct Einstein in miniatura de la atata omega 3 si mozart:)))
    Sa ne ajute Dumnezeu...poate o sa ne scoata ei din criza economica...:)))))

Floricica Veterana helleborerose's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2008
    Postari in forum
    10.698
    Sigur o sa ne scoata :))

Floricica Cu Vechime lolita si kevin's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2010
    Postari in forum
    5.492
    pestele cat si fructele de mare sunt foarte bune acum in timpul sarcini si in genreal tot ce contine fier . si apropo de inteligenta, mie din prima zi mi-a recomandat yodocefol contine, yod, potasiu si vitamina B12 pentru dezvolatrea inteligentei fatului.

lorito
    Guest
    eu nu cred in astea cu dezvoltarea inteligentei fatului....ptiu ce aiurea suna
    pai bine,bine ies deodata inteligenti si dupa aia ce?
    le bagam iar vitamine sa fie destepti in continuare?
    ma indoiesc ca mamele lui iorga,eminescu,creanga au luat ceva pt dezvoltarea inteligentei fatului
    scuze,nu vreau sa par ironica,dar uneori doctorii astia stiu exact ce sa ne picure in ureche ca sa ne simtim bine si de multe ori bagam aiurea medicamente care nu au alt efect decat placebo

lorito
    Guest
    la fel cum am mai citit pe aici ca cineva a dat 50 de milioane pe un carucior pentru copii
    pai vorba lu barbat-miu:ii prepara si mancarea lui bebe,schimba si pampers sau ce naiba?
    mai bine parintii respectivi pastrau bani respectivi (ma rog,diferenta) sa ii ia copilului ceva pe care intr-adevar sa il aprecieze,cand mai crestea un pic

Floricica Cu Vechime lolita si kevin's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2010
    Postari in forum
    5.492
    probabil parintii au o multime de bani si s-au obisnuit cu luxul, si probabil nu li se pare mare aceasta suma. eu stiu sigur ca nu voi cheltui o multime de bani pentru niste lucruri pe care le va folosi doar cateva luni. parerea asta o am si despre unii `parinti care ii cumpara haine de marca copilului (lacoste, d&g sau mai stiu eu ce), pe care le poartea o luna si dupa ii ramna mici, mai bine imi cumpar eu ca cel putin le voi purta cativa ani. acum ceva timp soramea vroia sa-i cumpere la ficasa niste adidasi nike care costau 90 de euro, i-am zis ca nu se merita deoarece copila are 6 ani si mai mult de doua -trei luni nu sii mai poate pune.

lorito
    Guest
    asa zic si eu,nu se merita nu stiu ce investitii in lucruri pe care nu le folosim decat f putin timp

Floricica Senior carla24's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2009
    Postari in forum
    3.005
    Da mai stiu si eu pe cineva care abia avea ce pune pe masa dar in schimb ii lua lui fisu de 3 ani adidasi de firma ptr. ca lucra acolo si putea sa ii plateasca in 3 sau 4 rate, iar copilului ii crestea piciorul pana achita ea adidasii, o tampenie mi se pare,da daca iti permiti atunci sa zicem ca nu te gandesti ca dai 3 mil pe o pereche de incaltari.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari