Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita aidushu's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.12.2007
    Postari in forum
    41
    Buna burtici.Probabil toate ati auzit replica-acum ca esti insarcinata trebuie sa mananci pentru 2-.Eu cred ca e cea mai mare prostie pentru ca oricum bebelu isi ia din alimentatia noastra doar ce ii trebuie lui si apoi mai e si problema ca trebuie sa dam jos kilogramele in plus.Care e parerea voastra?Va poop

Floricica Cu Vechime violetatoronto's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.07.2007
    Postari in forum
    5.176
    "Mancam ptr 2!!!??",eu cred ca asta e o vorba din popor,faptul ca acum avem mai multa pofta de mancare, si mancam mai mult decat de obicei este altceva....eu mananc atat cat imi cere organismul,nu ma gandesc ca trebuie sa mananc "ptr 2",si nu ma gandesc la kg,nu am de ce ma stresa sa tin regim,sau sa nu mananc anumite feluri de mancare sa nu ma ingras....cel mai important e ca bb sa fie sanatos!

Floricica Cu Vechime violetatoronto's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.07.2007
    Postari in forum
    5.176
    Mai imi zice soacra/mea cateodata ca acum trebuie sa mananc "ptr 2" ca sa fie bb gras,are o obsesie sa fie copilul grassss.....i/am spus mananc cat are nevoie organismul nu cat 2,si m/am si ingrasat si bb e sanatos...si/o intreb e bine asa???si/mi raspunde..da asa trebuie sa mananci ptr 2...

Floricica Senior claudiapostol75's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.03.2006
    Postari in forum
    3.259
    si mie la fel mi se spunea, dar eu raspundeam ca daca mananci pt doi te faci cat 2, :)) intelegeti ce vreau sa spun, asa ca se lasau pagubasi la raspunsul meu. are dreptate, violeta,m ananci atat cat ai nevoie si cat iti cere organismul.

Floricica Avansata clauditza28's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.12.2006
    Postari in forum
    1.845
    si la mine avea socrela obsesie sa ma ingrase bine ca sa creasca copilul:)))). dar tot asa mancam doar cat mi-era foame si sanatos. ei i-am spus mereu: fac pariu cu dumneavoastra ca copilul asta o sa aiba peste 3 kg. si a avut 3500 iar eu am avut 12 kg in plus fata de inainte de sarcina!

Floricica Avansata gggeorgiana's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2007
    Postari in forum
    2.414
    La mine fetelor,chiar si prietenii care stiu ca sunt gravidutza ma tot indeamna..."sa mananci pt 2 acum" ,habar nu au ca oricum bebe isi ia ce ii trebuie de la mine fara a fi nevoita sa mananc cat 2....eu oricum mananc cand imi e foame...intradevar fata de cum era inainte de a ramane gravida,pot spune ca acum imi mananc portia din fata..ca inainte mi-o manca mai mult sotul....

Floricica Avansata izzabella's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2007
    Postari in forum
    1.989
    hahaha... eu acum le $cot ochii $a imi la$e mai multi bani k eu $unt 2 in 1 $i tre $a ma hrane$c core$punzator .. da d unde k nici nu mananc $a zic f mult:)))

Floricica Avansata olgutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    1.438
    nu cred ca trebuie sa mancam in exces,eu mananc cat imi cere organismul si cand simt ca mie foame..

Floricica Cu Vechime stassyia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.10.2007
    Postari in forum
    7.818
    fetelor vorba asta cu papa pt 2 tot soacra-mea o zice.....adevarul este ca soacrele in general( din cate am observat eu) prefera nurori mai durdulii.....eu pana acum am pus 13 kg...deci va dati seama ca soacra-mea e in extaz!!!!!
    eu nu am mancat mult....doar ca am mancat mai multe dulciuri si avand si sarcina cu risc, nu am mai facut nici un fel de miscare, efort......cum eram obisnuita inainte....si se vede.....dar dupa ce vine bebela, ne punem noi pe treaba si ne facem sexy din nou!

Floricica Cu Vechime stassyia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.10.2007
    Postari in forum
    7.818

Floricica Cu Vechime alexi's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.06.2007
    Postari in forum
    5.480
    cred ca faza cu mancatul pt 2 este o mare prostie. Degeba manaci pt 2 daca nu manaci ce trebuie.Oricum bb ia ce are nevoie de la noi. Eu am probleme cu dantura de la sarcina. 3 carii numai in luna 6.De macat eram f atenta ce mananc si nu mancam dupa ora 18. Si tot am luat 15 Kg. BB a avut 3850g si eu mai am de dat jos 2 kg dar nu mai reusesc deloc, deloc. Cred ca trebuie sa intru la o cura drastica.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari