Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Voi la ce ati renuntat in timpul sarcinii?

Cand apare vestea ca vei fi mamica o data cu bucuriile pe care le aduce sarcina trebuie ca viitoarea mamica sa faca cateva sacrificii si sa renunte la una-alta, la lurcuri care nu sunt ok, cum ar fi tigarile, cafeaua bauta in exces, alcoolul, bauturile carbogazoase, mancarurile picante, mancarurile de tip fast-food si lista poate continua.

Eu una am renuntat la bauturile acidulate, mi-am reglat un pic alimentatia, am facut mai multa miscare, am dormit mai mult si trebuie sa recunosc ca am avut mai multa grija de mine decat o faceam inainte. N-am renuntat la mare lucru si nici nu mi-a fost greu sa renunt

Voi la ce ati renuntat in timpul sarcinii?

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    eu aveam 20 de ani,am fost o inconstienta.nu am renuntat la tigari,la sucuri,sau la alte tampenii.in schimb am schimbat cafeaua cu cea fara cofeina si nes miam luat tot fara cofeina.si am mai renuntat la prajeli pt ca aveam arsuri,adika de nevoie.la urmatorul copil o sa fiu mult mai grijulie.

Floricica Novice davidica's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.07.2010
    Postari in forum
    210
    eu am renuntat total la cafea dintr-o superstitie, cum ca ar fi bb agitat, dar oricum destul de agitat este si nu am baut cafea.
    este adevarat ca nici nu am putut sa-i suport mirosul...
    apoi am renuntat la sucuri carbogazoase in special la cola si nu mai beau nici in ziua de azi. si la prajituri de cofeaarie....imi faceam eu acasa...

Floricica Avansata ralukut's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2008
    Postari in forum
    1.401
    Eu nu am mai fumat dar nu eram o impatimita. Pepsi si cola nu, doar cate o gura de sprite din cand in cand. Cu alcoolul nu a fost o problema pt ca nu imi place (si oricum sunt mereu soferul de sevici).

Moderator Floricica Veterana Tinker_Bell's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.07.2009
    Postari in forum
    10.707
    Si eu am renuntat de tot la tigari,(in conditiile in care fumam foarte mult,ajungeam chiar si la 2 pac pe zi),la cafea,cola si in general la sucuri,prajeli si multe altele,am avut mare grije!De alcool nici nu poate fii vorba,nu gust in general!

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Nu beau, n-am fumat niciodata....deci n-am avut la ce renunta.A....in ultimele doua luni renuntasem la cafea.Aveam tensiunea marisoara.Nu eram o consumatoare impatimita de cafea.De o ceasca trageam toata ziua uneori.In rest.....am consumat orice, oricat, oricand.....

Floricica Nou Venita dodolin's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    78
    la prima sarcina am renuntat la fumat si de atunci nici nu am mai fumat sunt 6 ani,sucuri nu beam defel,acum la a doua sarcina am renuntat la cafea primele 2 luni nu a vrut bebe acum nu mai vreau eu poate iese mai cumintel ca primu..hii in rest nu am la ce renunta...

mischa2000
    Guest
    la mancare ... ca nu o suportam deloc :)))

Floricica Senior paulici's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2009
    Postari in forum
    3.046
    La tot ...
    La mezeluri, sucuri nu prea beiam nici inainte dar in sarcina cred ca am baut cam 200 ml toata sarcina, apa minerala (am baut doar apa plata imbuteliata, ceaiui permise dar nici alea nu in cantitati mari), am consumat doar lactate pasteurizate, sunca doar fiarta bine si desarata, slanina am mancat f putin, carnat afumat doar fiert sau prajit, prajeli in mare parte, la oul fiert moale, la servici, la iesiri din casa o mare perioada, la baile fierbinti, la sapunul preferat pt sapun pt copii, la sare (care in rest o adaugam mereu pe multe alimente suplimentar), la otet care il puneam inainte mereu in ciorbe, la epilat (doar ras in sarcina), la pensat complet, la mersul meu grabit dinainte de sarcina, la calatorii, la la patrunjel, grasimi, la atat de multe ca nici nu mai mi le aduc aminte pe toate.

Alcool, cafea nu beiam nici inainte

Floricica Debutanta MJ forever's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2010
    Postari in forum
    1.187
    La sex.
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Floricica Cu Vechime flora73's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    la fumat

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari