Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta alexandrinas's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.01.2010
    Postari in forum
    1.191
    Citat Postat de iubytzik22 Vezi mesajul
    Alexandrina frumos nume shayne...insa nu stiu daca stii ca e nume de barbat...ex. Shayne Ward e chiar cantaret......sper ca nu te superi pe mine...Eu aveam doar 2 alegeri Alexandru sau Andrei fiindca trebuia sa se nasca pe 30 noiembrie....insa s-a nascut pe 24 noiembrie....si sotu s-a dus nehotarat cu gandu ca il va chema Alexandru fiindca eu asa il strigam pe timpu sarcinii si s-a intors ca de fapt il cheama Andrei....:))) nu mai zic de faptu ca pe toti ne cheama Andrei, Andrei junior si Andreea asa ca la noi in familie se sarbatoreste sf Andrei o data pt toti
    da ,stiu ca este si nume de baiat...dar depinde de pronuntie...shayne pt fetita se citeste exact cum se scrie. cu accent pe a si pe e...spre deosebire de shayne pt baiat(cred ca nu reusesc sa scriu cum se citeste shayne pt baiat s(de la scoala) ay devenind ei iar e-ul de la sfarsit se pierde)ce explicatii dadui...:)ma scuzati pt explicatii:)
    frumos nume si andrei...am si eu niste prieteni pe care ii cheama...el Dan..ea Dana..fetita Danina...pt noi ei sunt familia danonino:)plus ca al doilea nume la ei este augustin...aurelia...augusta

Floricica Nou Venita Ralucy's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.09.2010
    Postari in forum
    262
    si eu sunt proaspata graviduta si deja ma gandesc la nume pt fasolica mea care se ascunde acolo in burtica...eu sper sa fie fetita si imi place foarte mult numele Eva, Maria sau Karina, dar daca va fi baiat nu stiu chiar sunt in dilema, imi placea foarte mult David dar parca sunt prea multi ar mai fi o varianta Marco dar nu sunt convinsa 100 %...mai avem oricum timp destul de gandire
    Si voi ca va ganditi la nume foarte frumoase

Floricica Nou Venita anamonicadobre's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2009
    Postari in forum
    2
    monica mi se pare un nume foarte frumos

Floricica Nou Venita mmonikamm's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.11.2009
    Postari in forum
    78
    Topul nostru arata asa:

Daca va fi fetita :

1. Sofia
    2. Erica
    3. Ioana
    4. Maria
    5. Anastasia

Daca va fi baietel

1. Tudor
    2. Matei
    3. Ciprian
    4. Radu
    5. Daniel

Floricica Nou Venita chika's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.01.1970
    Postari in forum
    97
    daca va fi fata, sigur o va chema emma. am auzit numele in "friends" era copilul lui ross si rachel. episodul cand a nascut racel l-am vazut in brate la barbati-miu si m-a emotionat foarte tare si atunci am hotarat sa-i punem numele asta. imi mai place erika si rebeka. in caz ca vom avea baiat...hmmm, e mai greu, nu cad la pece cu barbati-miu. mie imi place stefan, rares, matei, lui nu prea, dar vedem noi...

Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    la mine topul este cam asa
    TOP 5 NUME DE FETITA:
    1.RIHANNA
    2.CLARA
    3.NICOLLE
    4.AMIRA
    5.ERIKA

TOP 5 NUME BAIAT

1.ROBERT
    2.NIKOLAS
    3.EDUARD
    4.BOGDAN
    5.OCTAVIAN

copaitzul
    Guest
    Fetita:
    Patricia
    Roberta
    Carina
    Carla
    Maria

Baiat:
    Eduard
    Theodor
    Mihnea
    Luca
    Joshua

Floricica Avansata ralukut's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2008
    Postari in forum
    1.401
    La fi-mea a fost simplu: nu ma asteptam absolut deloc sa fie fata, asa ca n-am pregatit nimic. Sotul meu a hotarat, ca auzise la cineva Mara si ca suna bine cu Alexandra.
    Mie imi placea pt baiat Luca si David foarte mult, dar acum, daca as avea un baiat as vrea un nume frumos dar care sa nu se mai auda chiar pe toate drumurile. Am vazut ca voi sunteti pregatite, sau aveti preferinte atat romanesti cat si straine. Parerea mea insa este ca un nume strain nu merge cu orice nume de familie.
    Noi avem un nume foarte romanesc, terminat cu "eanu", deci orice alaturare mai fitoasa, face sa sune a tiganie. Imi placea Sebastian, asa il cheama si pe baiatul nasilor, dar da ca naiba alaturi de numele nostru de familie si oricum, era aiurea sa-i strigam pe amandoi la fel.
    Mi-ar place un nume de pe vremea noastra, gen Silviu sau Claudiu.
    Si la fete am auzit Anya care mi s-a parut deosebit si multe dintre cele mentionate de voi imi plac foarte mult.
    Acum mai am doar sa raman insarcinata, ca nume am de unde sa aleg.

ADY_ELA
    Guest
    Buna mamici,
    Inca nu stiu ce va fi bebe.
    Si noi ne-am gandit la nume, chiar cand am aflat ca sunt insarcinata.
    Pentru fata imi place:
    Bianca
    Adelina
    Alesia
    Ema
    Lavinia
    Melania
    Raluca

Pentru baiat imi place:
    Sebastian
    Andrei

Inca nu stiu ce nume va purta, mai ascult si alte pareri.
    Multa sanatate va doresc.

Floricica Senior violett24's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.08.2009
    Postari in forum
    3.323
    Buna si din partea noastra
    noi ne-am dorit foarte mult fetita si la inceput am vrut SARAH
    ne-am mai gandit putin si mie imi placea mult ANDRA dar nu a vrut sotul
    apoi RALUCA a vrut el si nu am vrut eu
    mmmmmmmmm.......sa ma gandesc...............apoi am zis BIANCA si ne-a placut muuuult,asa a ramas

daca mai vine un baiat sigur va fi VLAD GABRIEL sau GABRIEL JUNIOR

Floricica Nou Venita ada11's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.12.2010
    Postari in forum
    1

Vorbarie

Evelyn.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari