Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ana297's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.06.2009
    Postari in forum
    3
    am si eu o problema .problema mea e ca sunt insarcinata in 2 luni jumate si nu am inca pofte si ma simt foarte rau nu pot sa mananc aproape nimik.trebuie sa intru in panica?va multumesc

Floricica Cu Vechime isaelena's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.11.2007
    Postari in forum
    6.011
    nu cred ca ai de ce sa iintri in panica, este bine sa mananci ceea ce sti ca nu iti face rau...
    eu in primele 3 luni vomitam si de 5 ori pe yi...de ziua mea toata lumea manca si ma sarbatoarea, iar eu mancam iaurt cu paine prajita...cand am fost la cumparaturi sa ma sarbatoresc, am fost cu un coleg, si l-am lasat pe el in magayin ca eu nu suportam mirosul de mancare! si l-am asteptat la casa...

Floricica Nou Venita nicoletaoana's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2008
    Postari in forum
    7
    eu zic sa nu intri in panica,e normal sa nu ai pofta de mancare eu nici acum nu am pofta de mancare,adica mananc normal dar nu am pofte si nu mananc mai mult decat inainte..nu simt nevoia,am pus pana acum 4,5 kg si bebe e foarte bine!

Floricica Nou Venita ana297's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.06.2009
    Postari in forum
    3
    ok am inteles ca nu trebuie sa ma preucup pt ca nu am pofta de mancare ,dar ca slabesc pe zi ce trece nu trebuie sa ma ingrijoreze.pt ca toata lumea zice ca nu e bine.multumesc pt rasp

Floricica Nou Venita alirusu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2009
    Postari in forum
    2
    buna fetele!sunt si eu in aceeasi situatie,sunt insarcinata in 2 luni si nu am pofta de manacre deloc.Incerc sa mananc cat de cat si mai ales sa mananc fructe ca alea macar pot sa le mananc.Am slabit cam 2,5kg si sunt cam speriata:D

Floricica Nou Venita zandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.07.2009
    Postari in forum
    18
    Fetelor, puneti mana si papati, sa nu ajungeti la anemie.
    Aveti nevoie de putere sa duceti la bun sfarsit o sarcina.
    Bebele va ia ce-i mai bun si mai incolo o sa va intrebati de ce aveti probleme cu dintii, de ce va cade paru, etc.
    Incercati sa mancati cate putin, dar mai mult de 3 mese pe zi.

Floricica Debutanta danielasima's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.06.2009
    Postari in forum
    691
    mancati paine prajita, biscuiti ce e mai uscat, daca nu puteti mult cat de des, asa eram si eu la inceput dar cu timpul trece.
    succes si sarcina usoara

Floricica Senior deni28's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.07.2009
    Postari in forum
    4.726
    buna...acum am 3 luni si o saptamana.. pana acum o saptamana nu puteam manca mai nimic ,mi-a fost foarte rau.Acum am inceput sa mananc cam orice si nu mai imi este rau doar ca nu pot dormi ,adorm tot la 4 dimineata si la 8 sunt in picioare.Sper sa ies si din starea asta repede.Voi ati avut probleme de genul asta?
    va salut...

Floricica Veterana mimo's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.03.2009
    Postari in forum
    14.216
    Salut Deni.

Sa stii ca eu de la inceputul sarcinii sunt in aceeasi situatie ca si tine, si nu s-a ameliorat deloc. Eu adorm seara pe la 11-12, dar ma trezesc pe la 3-4 si nu mai pot sa dorm. Nu ar fi o problema daca m-as putea odihni in timpul zilei, dar merg la servici si nu am cand sa dorm. Incerc sa ma odihnesc cand ma intorc de la lucru pe la ora 18.
    Trecem noi si peste asta!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari