Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita AnamariaMatei's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.12.2013
    Postari in forum
    38

Pensatul in sarcina

Am si eu o mica intrebare...Sunt insarcinata in 8sapt si 6 zile...am voie sa ma pensez?Nu dauneaza dezvoltaii bebelusului?

floloredana
    Guest
    Nu cred ca are vreo legatura.Eu personal ma si epilez cu ceara de unica folosinta si inghinal si nu s-a intamplat nimic.

sadia
    Guest
    Nu am auzit niciodata ,de fapt acum...........sa fie vreo pb............

Floricica Avansata luss's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2012
    Postari in forum
    1.704
    Citat Postat de Mosmonica Vezi mesajul
    Am si eu o mica intrebare...Sunt insarcinata in 8sapt si 6 zile...am voie sa ma pensez?Nu dauneaza dezvoltaii bebelusului?

Hello!!!
    Ce mai faci?
    Cum te simti???

Moderator Floricica Cu Vechime anna_creteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    9.052
    Bai... mor de ras!!! Cum naiba ar putea fi posibil ca pensatul sa dauneze dezvoltarii bebelusului???! Ca doar nu se hraneste cu fire de par :))))
    Daca ai fi intrebat de epilatul inghinal, as fi inteles... ca acolo, mai ales daca te epilezi singura, nu ajuta nici pozitia dificila si nici durerea mare, care in cazul unei sarcinii avansate poate cauza contractii...

Membru inregistrat la
    08.12.2013
    Postari in forum
    38
    Hello...Suntem bine,multumesc de intrebare...Ultimul control l-am facut luni...si a zis d-na dr ca sacul e un pic mic,dar ca bb e bine...poate nu am baut eu destule lichide:D...SI daca 2 sapt am facut tratament cu nospa,scobutil si arefam la 8ore,acum iau la 12 ore plus acid folic si aspenter cate una pe zi...trebuie sa fac analizele...dar le fac pe 5-6 martie...stau acasa in medical...si la inceputul lunii din nou la control...

Membru inregistrat la
    31.10.2012
    Postari in forum
    1.704
    Hello...Suntem bine,multumesc de intrebare...Ultimul control l-am facut luni...si a zis d-na dr ca sacul e un pic mic,dar ca bb e bine...poate nu am baut eu destule lichide:D...SI daca 2 sapt am facut tratament cu nospa,scobutil si arefam la 8ore,acum iau la 12 ore plus acid folic si aspenter cate una pe zi...trebuie sa fac analizele...dar le fac pe 5-6 martie...stau acasa in medical...si la inceputul lunii din nou la control...
    Chiar ma intrebam ce s-a mai intamplat. Ma bucur ca esti bine! Ai grija de tine si mai intra pe la noi.

Membru inregistrat la
    08.12.2013
    Postari in forum
    38
    Aspenter nu stiu nici eu sa iti zic exact pt ce il iau...ca nu am inteles prea bine...la 6sapt si 3 zile inimiora lui bb batea mai incet putin si atunci d-na dr mi-a dat sa iau aspenter,dar nu as putea sa garantez ca e pt asta...eu si stau majoritatea timpului la pat...

Membru inregistrat la
    31.10.2012
    Postari in forum
    1.704
    Aspenter nu stiu nici eu sa iti zic exact pt ce il iau...ca nu am inteles prea bine...la 6sapt si 3 zile inimiora lui bb batea mai incet putin si atunci d-na dr mi-a dat sa iau aspenter,dar nu as putea sa garantez ca e pt asta...eu si stau majoritatea timpului la pat...
    Aspenterul se da pentru fluidizara sangelui. Se de de obicei la pacientele cu trombofilie.
    Am observat ca au inceput doctorii sa-l dea asa preventiv chiar daca pacienta nu este diagnosticata cu trobofilie

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari