Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita oana_rabbit's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2009
    Postari in forum
    2
    Mamicilor ce vitamine se mai pot lua la 30 de saptamini ca am fost racita,am facut si o infecitie la o masea si am suferit si o extractie,sper sa fie totul ok dar parca nu mai stiu ce sa maninc nu ca as fi mofturoasa dar avind problemele enumerate mai sus ma dat un pic peste cap cu metabolismul si am mai facut si niste afte din cauza antibioticelor, multumesc de raspunsuri pertinente sper.

Floricica Nou Venita eleda's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.01.2010
    Postari in forum
    8
    Buna ,si eu sunt o mamica de 32 de saptamani si ca vitamine ,eu iau elevit si fier,atat doar ce mi-a prescris medicul si din cate stiu cam toate gravidutele iau aceste vitamine.Trebuie sa recunosc ca nu le-am luat in fiecare zi,spre rusinea mea dar asa sunt eu mai uituca si oricum bebe e in regula ,nu e nici o problema.Mai rau e la mami ca nu mai are rabdare sa-l vada.

Floricica Novice ioana_dinu2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2010
    Postari in forum
    433
    elevit si fier! poti lua si calciu, ca nu strica!

Membru inregistrat la
    27.01.2010
    Postari in forum
    433
    inca ceva sa nu iei calciu si elevit si fier la aceeasi ora, sa le iei decalat! ca se anuleaza! ambele contin fier si calciu, asa ca dc iei elevit +calciu, nu se asimileaza calciu si respectiv fierul

Membru inregistrat la
    27.01.2010
    Postari in forum
    433
    nastere usoara!

Floricica Nou Venita gabitzadulce's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2008
    Postari in forum
    11
    sarcina dezvoltata peste sarcina moarta ?

cum este posibil ca o femeie careia in octombrie sarcina i-a incetat in evolutie la aproximativ 38 saptamani , acesteia fiindus indus travaliul , sa nasca peste 5 luni adica in 4 martie un fat de 3,300kg?

stefaniajohansson
    Guest
    chiar ca am ramas masca. de unde ai informatia?

Floricica Veterana ursulet's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    Cum asa? ? ? ? ? ?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari