Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Cate teste de sarcina v-ati facut?

Am vazut ca multe mamici, mai ales cele care asteapta mult timp pentru a ramane insarcinate, cand fac testul de sarcina si este pozitiv, atunci mai fac unul, si inca unul si inca unul ca sa fie sigure sigure ca intr-adevar s-a intamplat minunea.

Cam pe acolo m-am situat si eu dupa ce am facut testul de sarcina si am vazut ca este pozitiv am mai cumparat 2, unul l-am facut tot atunci si am mai facut unul a doua zi dimineata pentru ca la primele 2 a doua liniuta era rozalie nu era foarte clar definita.

Voi cate teste de sarcina ati facut?

oanachampion
    Guest
    Unul si bun... Insa s-a inrosit cu viteza luminii (desi trecusera doar 5 zile de cand ar fi trebuit sa-mi vina cm)... mai incolo aveam sa aflu ca am gemeni si e fireasca o cantitate mai mare de hormoni (si, deci, un test pozitiv mai devreme & mai accentuat). Dupa, mi-a parut rau ca n-am facut 2, sa le aiba astia mici ca amintire...

Floricica Senior roxy29's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2009
    Postari in forum
    4.012
    si e tot trei... prima data. a doua oara 2 pe care le-am pastrat. desi si la mine s-au vazut liniutele imediat parca tot imi mai venea sa fac:)))

Floricica Nou Venita savuflori86's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.10.2009
    Postari in forum
    102
    Unul da bun ! S-au vazut din prima cele doua liniute de fericire !

Floricica Novice ghiocelul_rosu's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410
    tot 1 da nam fost sigura ca e pozitiv si pana la urma am mai facut 2 stii vorba aia ce e sigur e sigur :P

Floricica Cu Vechime lolita si kevin's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2010
    Postari in forum
    5.492
    eu am facut 2 teste de sarcina, la primul nu mi-a iesit nimic, se vede ca nu l-am facut bine cum era primul din viata mea...
    la al doilea mi-a iesit 3+ adica mai mult de 3 saptamani, si atunci am fost siguri.

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    si eu ca si oanachampion : unul si bun ! diferenta ca al meu s-a pozitivat ( tot cu viteza luminii de nici nu apucase bine sa se absoarba tot pisu' ) din ziua 29 a CM.
    bine, ca mai facusem doua inainte dar stiind clar ca fara nici o relevanta ca le facusem de gura cumnatei mele si a unei prietene care au sarit cu gura pe mine ca poate-poate..ca dupa parerea lor poate se pozitiva de a doua zi dupa

Floricica Novice tzica's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.03.2009
    Postari in forum
    491
    Eu am facut trei teste ca sa fiu sigura, apoi am mers la doctor.......frumoase momente...intotdeauna imi voi aminti cu drag de ele....sper sa se mai intample o data.

Floricica Nou Venita chika's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.01.1970
    Postari in forum
    97
    tot 3 am facut si eu, primul a iesit pozitiv dar slab de tot, al doilea si mai slab, mi-am pus ochelarii sa vad a doua liniuta, credeam ca sunt insarcinata si nu prea, liniuta aia era prea pala erau o groaza de ganduri in capul meu...al treilea, intr-o sambata la 6 dimineata, mi-a aratat clar ca doamne-doamne ne-a trimis o minune. dupa fix un an de lucrat la "roiectul bebe" a dat roade.

Floricica Senior pnik13's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.02.2008
    Postari in forum
    3.991
    eu am facut doua teste. la primul nu era foarte pronuntata cea de-a doua liniuta, si cum am vrut sa fiu sigura, mi-am mai luat unul. care s-a pozitivat la fel de slab, dar care m-a facut sa constientizez ca o sa fiu mamica.

manuelamanu
    Guest
    Doua au fost de ajuns la mine

Cuvinte cheie pentru acest topic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari