Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice mica82ro's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.07.2008
    Postari in forum
    410
    La primul copil in secunda 2 dupa ce testul a iesit pozitiv l-am sunat pe sot si i-am spus ca vom avea un bebe. In secundele 3-4 a aflat si restul familiei mele si prietenii apropiati care stiau ca de cateva luni incercam sa avem un bebe. La al doilea copil a fost diferit. Inainte cu cateva saptamani am pierdut o sarcina si am avut retineri in a mai da vestea cu atat usurinta, am fost mai precauti. Sotul a aflat imediat, mama mea la fel, insa soacramea a aflat cand aveam vreo 5 luni,restul rudelor tot cam pe atunci, iar de prieteni tarziu, unii chiar prea tarziu:)))) unii dintre ei abia dupa ce am nascut:))) la a doua sarcina am luat 4 kg asa ca nu au observat mari schimbari la mine:))). In plus din cauza complicatiilor nici nu prea am mai iesit din casa, ceea ce m-a scutit de anumite explicatii.

manuelamanu
    Guest
    Dupa ce am facut primul test de sarcina l-am anuntat pe sot iar pe rude le-am anuntat ieri, dupa primul ecograf. A fost o reactie placuta din partea tuturor.

Floricica Novice Alinam19's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2011
    Postari in forum
    400
    Prietenul și sora au aflat în același moment, după ce am făcut testul de sarcină și a ieșit pozitiv. Aveam sarcină cu risc de avort, așa că am păstrat secretul. După o lună de stat la pat, când deja dădeam de bănuit, le-am spus alor mei, chiar de ziua mea. Mi s-a luat o piatră de pe inimă și eram mulțumită că știau motivul pentru care stăteam numai în pat și-mi era rău. Ei deja se gândeau la alte prostii, gen boală. El și-a anunțat părinții la câteva zile după ce i-am anunțat pe-ai mei și n-au fost deloc încântați. Acum le pare rău că atunci ne-au "sfătuit" să scoatem copilul. A fost o sarcină cruntă, dar a meritat. Avem o prințesă minunată!

Lilypie First Birthday tickers

Floricica Cu Vechime adryaana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.10.2009
    Postari in forum
    7.717
    eu eram singura cand mi-am facut testul.. cred ca era week-end ca eram acasa de dimineata si lui i-am spus cand a ajuns acasa.. de fapt i-am aratat testul.. [hiihi] ne-am bucurat amandoi pentru ca era ceva ce ne-am dorit.
    Mai erau vreo 2 saptamani pana la Pasti si am zis sa nu spunem nimanui pana de pasti.
    asa ca, in 2009 de pastI, asta a fost surpriza pentru ambele familii.. toata lumea s-a bucurat si abia asteptau sa vada ca va fi
    Dupa ce am spus parintilor am spus si rudelor.. la care cum s-a nimerit.. dar ne-am dorit sa fie surpriza de pasti pentru familii.

Floricica Nou Venita moosi4ka's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.07.2011
    Postari in forum
    2
    cu 5 zile inainte de retinere testul meu deja arata pozitiv... i-am spus sotzului.. eram nespus de fericitzi... pe urma am ashteptat primul USG dupa care sotzul n-a avut rabdare shi shi-a sunat parintii... acum suntem la 7 saptamani...

Floricica Nou Venita bia.david.mony's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.11.2010
    Postari in forum
    118
    salut!!! prima care a vz testu a fost cea mai buna prietena mea, apoi sotu meu, si fetele dupa forum.si dupa ce mi-am facut analizele familia, si apoi restu...

Moderator Floricica Senior Musette's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2011
    Postari in forum
    4.642
    In ziua in care am aflat ca sunt insarcinata ceva imi spunea sa merg la farmacie sa cumpar un test de sarcina (lucru care nu mi s-a intamplat in ultimii 2 ani, cand luna de luna mergeam dupa faimosul test si nimic!). Eram foarte fericita, imi spuneam ca am asteptat destul iar vestea cea mare trebuia aflata imediat . Sotul meu a aflat primul, apoi soacra mea si in cele din urma mama. Tatalui meu i-am spus abia dupa prima ecografie, sa nu-l entuziasmez degeaba

Floricica Nou Venita adriana_eftm's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.05.2010
    Postari in forum
    159
    cand a iesit pozitiv primul a fost sotul , iar dupa ce m-am asigurat ca totul merge bine neamul :)))

Floricica Nou Venita Mincic's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2011
    Postari in forum
    6

Cu asta nu e de joaca

M-am jucat eu, odata cand eram cu actualul sot acasa la ai mei si trebuia sa ii spunem mamei ca vrem sa mergem de nasi la un verisor al lui (inca nu eram casatoriti), dar am prelungit momentul foarte mult, asa ca am simtit nevoia sa fac o gluma care nu a picat prea bine. Am intrebat-o pe mama ce ar zice daca as zice ca sunt insarcinata. Moment in care ea a spus: "Am crezut ca ma intrebati daca sa pastrati copilul." Raspunsul nostru, la unison, a fost: "Asta nu mai este problema ta.". Bineinteles ca i-am spus ca e o gluma. Dar acum o luna cand i-am spus, era sa nu ne creada, atata doar ca el era extraordinar de fericit si s-a dat de gol. Pana si tata este mai zambitor. Este primul din familia lui care are nepotica.

Floricica Nou Venita Rania's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.08.2011
    Postari in forum
    17
    In momentul in care a iesit testul pozitiv si mi-am revenit din plans in hohote de fericire l-am sunat pe sot care a fost tare buimacit cateva zile pana a asimilat vestea,desi ni-l doream pe bebe demult ,dupa mama mea care a inceput sa planga la telefon iar apoi tuturor .N-am asteptat sa treaca primul trimestru pentru ca am fost mult prea fericita.

Floricica Senior claudia_claudia's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.09.2011
    Postari in forum
    3.178
    In ziua in care am vazut pe testul de sarcina 2 liniutze:)

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari