Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita maiya's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2013
    Postari in forum
    37

Bebe agitat in burtica :)

fete,

vroiam sa va intreb: cum misca la voi bebe? la mine se misca de imi sare bluza de pe mine, si o face continuu, de multe ori si noaptea. spre exemplu ieri am fost la morfologie fetala si s-a chinuit doctorita 1 ora sa ia cateva masuratori, pt ca acolo unde punea ea chestia aia de la eco, acolo dadea si el.
    oare e ceva ce nu fac eu bine si il agit? sau pur si simplu se comporta conform numelui, Denis?
    acum am 22 sapt si 4 zile, nu beau cafea, nu fumez ...

multumesc frumos

Floricica Nou Venita Chrissa's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2013
    Postari in forum
    155
    Parerea mea dak doctorul nu ti-a dat motiv de ingrijorare, nu-i nici o problema. Trebuie sa-l intrebi pe el. In rest eu m-as bucura in locul tau ca e activ :) ! Sarcina usoara! :*

Floricica Nou Venita mary21's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.05.2008
    Postari in forum
    12
    Aceeasi "problema" o avem si noi. Desi sunt la a doua sarcina, nu se compara deloc cu prima si eu care credeam ca primul a fost agitat in burtica. Se misca atat de mult ca ma intreb cateodata oare el cand doarme. Eu am 34 saptamani si am inceput sa ma trezesc pe la 3-4 noaptea si cauza lui pentru ca se misca intruna. La ecografii este la fel de neastamparat si burtica mea ia niste forme de iti sta mintea in loc. In rest este foarte bine dezvoltat, mai mare chiar cu 4 zile decat varsta gestionala.
    Asa ca stai fara griji, fiecare bebe are ritmului lui in burtica si se pare ca ai nostrii sunt energici la maxim. Nici eu nu beau cafea si nu fumez.
    P.S.O veste putin mai "proasta" este ca primul bebe asa cum a fost in burtica asa este si acum...energie pura de cand se trezeste si pana doarme!

Membru inregistrat la
    05.07.2013
    Postari in forum
    37
    mary21 asta cu asa cum e in burtica va fi si dupa o stiu. sor-mea l-a simtit abia pe la 6 luni si apoi foarte incet, si are un copil extraordinar de cuminte, de la 2-3 luni nu s-a mai trezit noaptea, iar acum la 7 luni doarme cate 3 ore ziua , nu plange, sta cu oricine...
    dar se pare ca la mine nu va fi la fel, dar nu conteaza, eu ma simt norocoasa indiferent cum va fi.
    ideea e ca eu si sotul meu ne-am dorit mereu un copil care sa-si traiasca copilaria din plin si cred ca Dumnezeu ne-a auzit :)))

Membru inregistrat la
    05.07.2013
    Postari in forum
    37
    multumesc Chrissa, medicul care mi-a facut morfofetala s-a amuzat de starea lui, daca era ceva de rau cred ca imi zicea. o sa-l intreb totusi si pe medicul meu, luni cand merg la control.

Floricica Nou Venita Silvia.Lupu264's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.07.2013
    Postari in forum
    16
    pff ma bucur cand vad ca nu sunt singura care are dilema asta ....daca e ok faptul ca se misca asa de tare si mult...incepusem sa ma preocup cand vedeam cat e de agitat, dar intreband alte mamici mi-au zis ca este ffff bn ca e activ, era de ingrijorat daca nu era activ..

Floricica Nou Venita izabellab's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2012
    Postari in forum
    167
    Si noi am fost agitati si nu a fost o problema. Tu iti cunosti cel mai bine organismul si simti daca ceva nu este ok. Daca crezi ca e ceva in neregula ia legatura cu doctorul care iti monitorizeaza sarcina.
    Va doresc multa sanatate!

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Andrei al meu abia dadea cate un piciorus cand era in burtica, parca nu vroia sa ma deranjeze, trebuia sa ma concentrez sa il reperez. Doar cand puneam mana, dadea si el cate un piciorus de control. SI de cuminte, a fost cuminte, pana acum cateva luni, cand a inceput calvarul. De atunci, darama tot, urla de ne aud vecinii, face numai ce vrea, arunca cu ce ii vine la mana (in special mingi), fuge si se ascunde de noi, cand mergem prin parc, de doua ori a tasnit in strada, cand e el in casa, zici ca trece uraganul..

Floricica Nou Venita dinu_madalina_90's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.05.2013
    Postari in forum
    2
    bunasi la mine misca buburuza in continuu

Floricica Nou Venita doroty22's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.07.2013
    Postari in forum
    2
    Buna fetelor, si eu sunt noua pe aici :)

Floricica Nou Venita doroty22's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.07.2013
    Postari in forum
    2
    Al meu ( baietel) are 31 de saptamani si misca cand si cum are chef...ma cam chinuie pe laterale :P

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari