Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Sutienul cu cadru de sarma, este sigur in sarcina

Rigiditatea cadrului de sarma din sutien poate interveni in schimbarile naturale de dimensiune si forma a sanilor ce apar in perioada de sarcina, ar putea sa intervina asupra fuxului marit de sange si asupra canalelelor care produc si transporta laptele matern. Pot sa produca dureri foarte mari discomfort si uneori pot duce chiar si la mastita.

Eu nu am suportant niciodata cadrul metalic de la sutien deci nici in periaoda de sarcina nu am purtat sutiene cu cadru metalic, fara sa stiu insa ca acestea sutn daunatoare.

Voi ce tip de sutien ati folosit in perioada de sarcina?

Floricica Avansata anacristea's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2009
    Postari in forum
    1.641
    mothercare pt alaptat sunt perfecte si pe perioada sarcinii

Floricica Nou Venita elavali's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.07.2010
    Postari in forum
    1
    inca folosesc un sutien cu "sarme" si ma simt foarte bine cu el. nu ma apasa, nu ma strnge, nu ma deranjeaza. oricum niciodata nu am purtat alt fel de sutien. sunt insarcinata in sase luni.

Floricica Senior raluca28's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    In sarcina si dupa am preferat sutienele pt alaptare, sunt mai comode, mai flexibile si m-am simtit mai bine cu ele. Nu erau de firma, dar erau de calitate.

Floricica Nou Venita LaraRo's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.11.2010
    Postari in forum
    96
    Pana in ultimul trimestru am folosit unul cu cadru metalic, insa am cumparat unul destul de mare pentru ca sanii sa stea confortabil in el (mi-au crescut mult si nu ma mai incapeau vechile sutiene). Nu mi s-a parut incomod. Din al treilea trimestru a fost nevoie sa-mi cumpar altul pentru ca deja sanii imi crescusera si mai mult si sutienul asta nu mai oferea destula sustinere (desi nu a fost unul ieftin). Atunci am folosit sutiene pentru alaptat, fara cadru, si am fost foarte multumita. Sunt foarte comode si rezistente. Deocamdata nu mi-am cumparat decat doua pentru ca ma tem ca dupa sarcina sa nu fiu nevoita sa-mi cumpar iar un numar si mai mare.

Floricica Nou Venita DanaBadan's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.11.2012
    Postari in forum
    6
    inca de la inceputul sarcinii m-am confruntat cu o sensibilitate f mare a sanilor. nu suportam nici un fel de sutien. de aceea am optat spre o varianta mai confortabila, bustiera. daca sunt fortata de imprejurari port si sutien, cand e vb de un eveniment mai formal care necesita un anumit dresscode. dar in rest bustiera e la putere

Floricica Nou Venita AlexandraL's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2013
    Postari in forum
    27
    Pe perioada ambelor saricini am purtat doar bustiere din bumbac simplu, albe. Fara cadru metalic, bretele groase sau push-up. Nu ca nu vroiam sa port sutien, pur si simplu eram mai irascibila sa mai port si sutienul stramt. :P

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari