Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata katalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.10.2007
    Postari in forum
    2.287
    buna fetelor,as dori sa stiu de la voi ,cele care aveti ,sau care nu aveti animalute de companie cum faceti sau cum ati facut ca fie bine atat ptr ele cat si ptr bebelus.eu am 3 animale de companie la care nu vreau sa renunt chiar daca mai este putin si vine bb,din cate am inteles eu daca nu au contact direct este ok.voi ce ati face intr-o situatie similara?

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Iti spun din experienta surorii mele.
    ea a avut un motan birmanez, castrat, si a fost ok. Doar ca sora mea il iubea tare pe copilul meu ci pisicul simtea de cite ori mergeam la ei. O data a s dat pe copilul meu, asta mic avea vreo 10 luni, dar a dat cu labuta fara gheare.
    Si apoi a venit bebe a lui soramea, si cam cind avea cel mic 2 luni l-a dus la eutanasiat. CA devenise foarte agresiv, trebuia inchisa camera unde doarmea bebe, ca sa nu cumva sara pe el, ca nu mai putea supraveghea si pisic si copil.
    Ea sta la bloc. Poate tu daca stai la casa, nu stiu, ar fi atceva.

Floricica Cu Vechime fluturas's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.06.2007
    Postari in forum
    5.785
    Eu am un teckel de 10 ani si jumate pe care il iubesc mult.Nu am putut renunta la el bineinteles,mai ales ca a fost ca si copilul nostru pana s-a nascut Alex.Nu l-am lasat sa intre in contact cu bebe,in camera lui nu are voie dar ne gandim cum sa facem in continuare cand o sa inceapa sa mearga...oricum nu putem renunta la catel dupa ce l-am crescut cu mare dragoste... apoi eu l-am neglijat,abia seara il mai mangai dupa ce se culca bebe ,in rest vorbesc cu el dar totul s-a schimbat...e greu sa stii,si-a dat si el seama ca a aparut cineva si n-am vrut sa se simta neglijat.

Floricica Avansata katalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.10.2007
    Postari in forum
    2.287
    da ,stau la casa insa i-mi tin animalutele in casa,asta e problema ,nu le tin afara ,snt deparazitate si vaccinate si din pdv al sanatatzii sunt ok,le-am dus pe toate la medic si le-am verificat .m-ai speriat un pic cu pisicutza ,nu credeam ca poate devenia tat de agresiva(si eu am o pisica),m-ai pus un pic pe ganduri.

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    eu cred ca depinde si de animal.si eu am un motanel si este totul ok.se intelege f bine cu David.

Floricica Cu Vechime monica76's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2007
    Postari in forum
    5.513
    Eu am avut doua chinchila. Am renuntat la ele pe cand aveam 3-4 luni. Initial am decis sa le pastram dar sa nu le mai scoatem din cusca, dar se salbaticisera tare rau, rodeau cusca de nervi...asa ca am renuntat. Le-am donat unei fetite.

Floricica Cu Vechime violetatoronto's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.07.2007
    Postari in forum
    5.176
    FEtelor aveti grija la pisici eu am avut un motan,era painea lui Dumnezeu bland faceai ce vroiai din el,bine la mine cazul e diferit,cand a murit tatal meu a simtit,l/am lasat 2 zile singur in casa,iar cand am venit acasa dupa 2 zile era inebunit,sarea pe noi sa ne muste de unde apuca,era tare nervos...ne aleraga prin casa,a fost un chin,imi era frica de el,o saptamana asa a fost....apoi si/a mai revenit,dar apoi cand vedea ca cineva tipa sau plange sarea si ataca....singura persoana caruia nu/i facea nimic era sora mea care o urma peste tot in casa...mai rau ca un caine...si la baie se ducea dupa ea......nu l/am mai recunoscut niciodata dupa ce tatal meu a murit,probabil a fost si vina noastra ca l/am lasat singur dar in momentele alea numai de el nu imi mai ardea......acum nu mai traieste a facut blocaj renal si a murit....asa ca aveti mare grija cu pisicile,chiar daca sunt blande nu se stie niciodata...

Floricica Avansata gggeorgiana's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2007
    Postari in forum
    2.414
    Fetelor si eu am un catelus de 2 anisori....Este ca si copilul meu.Nici nu ma gandesc cum ar fi viata fara el...Momentan e in casa,e vaccinat si deparazitat,dar ma gandesc cu groaza cum va fi cand va veni bebe.Am noroc ca constrium casa si voi avea sper pina se naste bebe, curte.Oricum din cate am citit copilul pina intr-un an nu trebuie sa vina in contact cu microbi dar dupa cica e chiar indicat ca asa isi va forma anticorpii.Tatal meu a fost crescut la tara si chiar pot spune ca s-a nascut printre oi.Toata copilaria lui a stat printre animale si mocirla...si pot spune ca e sanatos tun.Nu a avut niciodata probleme grave.

Floricica Cu Vechime violetatoronto's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.07.2007
    Postari in forum
    5.176
    SI eu am doi catelusi in tara 2 boxeri tigrati,vreau sa/i duc la anul ca nu mai pot de dorul lor,la anul cand o sa ne mutam la casa,acum stam la bloc si nu am destul spatiu ptr ei....vreau sa/i aduc la sfrasit de vara,cand bb o sa fie ceva mai mare....o sa vad cum o sa/i tin separat daca am sa pot.....la bloc am avut o vecina care tot asa are un catel dar a si nascut si a tinut catelul separat in sensul ca nu a permis catelului sa intre in camera copiluluiu cam pana la 6 luni,dar bine ca il mai vedea dar nu se apropia de el,si apoi cand bb s/a facut mai mare dupa 6 luni nimeni cand intra in casa nu se apropia de bebe,catelul il apara ca un pui.......depinde foarte mult de caracterul animalului...Daca tineti asa mult la cateii vostrii nu/i dati ca o sa le simtiti dorul foarte mult.....

Floricica Debutanta andreea popescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.02.2007
    Postari in forum
    879
    Fetelor eu am 3 caini si un baietel de 6 saptamani care intra in contact cu cainii nu i-am despartit si nici nu voi face acest lucru eu de cand m-am nascut am avut caine in casa si sunt f sanatoasa asa ca cpopilul meu va creste la fel
    Unii medici chiar spun ca ,copii care cresc cu animale in casa nu sunt predispusi la alergii

Floricica Nou Venita victoriosul's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2007
    Postari in forum
    37
    Si eu am un pisicutz de 5 ani. Acum avem si un bebe de 3 luni si jumatate, dar n-am dat pisica afara din casa. L-am iubit prea mult ca sa ne induram sa-l dam. Acum n-are voie in camera la bebe, dar l-am lasat sa-l miroasa in fiecare zi. Ba am si stat cu bebele in sufragerie unde sta pisi si nu indrazneste sa se apropie prea tare. Nu stiu mai departe ce-o sa se intample, cand va merge bebe de-a buselea sau in picioare...Om trai si om vedea...oricum, intre bebe si pisica voie alege bebele, bineinteles, daca nu se va putea altfel. pentru binele lui, sper ca pisicul sa nu-l atace niciodata pe bebe.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari