Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Cremele de corp, bune in sarcina?

In timpul sarcinii din cauza modificarilor hormonale care apar pielea necesita o ingrijire speciala.

Eu pe toata periaoda sarcinii, am folost ca si crema de corp uleiul pentru bebelusi de la Jhonson's Baby, cel care se da dupa baie pe pielea unda si n-am avut nici un fel de probleme si nici nu am ramas nici macar cu o ruma de vergeturi.

Am descoperit acum cateva luni si o crema de la Garnier speciala pentru pielea foarte uscata care banuiesc ca ar fi functionat la fel de bine.

Voi ce creme de corp ati folosit sau folositi in perioada de sarcina? Ce produse au dat cele mai bune rezultate?

Floricica Debutanta ana2003maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2011
    Postari in forum
    609
    Eu nu folosesc decat ulei de migdale impotriva vergeturilor. In rest incerc sa nu folosesc prea multe chimicale. Evit si sa ma machez, si folosesc un sampon fara miros cumparat de la farmacie.

Floricica Nou Venita geo000's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.04.2011
    Postari in forum
    7
    Buna fetelor, am citit pe forum ca multe dintre voi sunteti interesate despre combaterea vergeturilor, produsele folosite si efecte. Sotia mea a primit cadou crema Strivectin 150 Ml (345 Ron ) , o crema despre care se vorbeste pe forum si o avem in plus. Daca este cineva interesata, rog sa ma contacteze! O zi buna!

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    eu am folosit numai ulei de masline virgen extra si am baut f mult suc de portocale natural. pentru fata nimic deoarece a fost singura perioada din viata mea cand tenul arata super fara sa ma chinui :))))

Floricica Nou Venita BRENDA2's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.05.2011
    Postari in forum
    5
    Eu am folosit ulei de masline si nu mi-a aparut nici o vergetura pe burta,in schimb pe sani nu stiu de ce nu m-am dat si sunt plina de dungi rosii.sper sa nu raman asa dupa ce nasc.va pupic.

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Eu folosesc laptele de corp fluid de la Yves Rocher cu ulei de masline din gama 'Les plaisirs de nature'. Este foarte fin, dar si onctuos, are si ulei de masline si ulei de migdale dulci si gel de aloe vera, este foarte rapid absorbit de corp, nu lasa filtru de grasime la suprafata pielii si hidrateaza si hraneste foarte bine. MIe inclusiv pielea foarte uscata a mainilor mi s-a vindecat cu ajutorul lui, in conditiile in care nici macar crema cu galbenele nu mai dadea randament. Acum simt pielea mult mai intinsa, mai elastica. Chiar vi-l recomand. A, si apropo, eu mai aveam ceva vergeturi pe ici pe colo, care mi-au 'zburat'..

Floricica Cu Vechime giovy's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    8.062
    Buna!Eu folosesc produsele de la Palmers,nu stiu daca se gasesc in Ro,dar is foarte bune,dupa prima sarcina am reusit sa scap de celulita.Au o crema speciala si pt sani,dupa alaptat care e super buna.Toate produsele care le-am folosit din aceasta gama erau cu cocoa butter.

Floricica Nou Venita Diddy123's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.10.2015
    Postari in forum
    2
    Buna, nu am decat 6 saptamani de sarcina, dar m-am pregatit de pe-acuma, mai ales ca am o constitutie relativ mica a corpului si nu vreau sa am surprize cu "piei intinse" - am 1.65 m inaltime si pt moment, 53 kg.

De 2-3 ani imi prepag singura uleiul pt plaja, iar acum il folosesc tot pe asta....ulei de masline+ulei de argan+ petale de trandafiri +cateva batoane de scortisoara. In prima varianta am pus si ceva uleiuri esentiale, dar acum l-am mai diluat cu ulei de masline, am inteles ca scortisoara nu ar fi prea recomandata, desi nu am avut probleme pana acum.....l-am parfumat cu ceva ulei esential de portocale dulci:) Combinatiile pot fi numeroase atat timp cat folositi ingrediente care le tolerati.

Mentionez ca toate ingredientele sunt bio!
    Am folosit ulei esential pur, nu confundati cu uleiul de aromoterapie /fragrance!!!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari