Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita kikimik1's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.08.2005
    Postari in forum
    26

Triplu test gratuit la IOMC

buna fetelor. multe poate stiti ca la spit. maria sturza (instit de ocrotirea mamei si copilului Alfred Rusescu) este singura institutie unde se poate efectua gratuit triplul test. Am cautat pe net formularul solicitat de ei dar nu l-am gasit. Daca tot am fost si l-am ridicat de acolo (cu discutiile de rigoare ca nu sunt birou de emis formulare) incerc sa il atasez ca sa il puteti descarca direct. Trebuie semnat si stampilat de medicul ginecolog la care sunteti in evidenta pentru a beneficia de gratuitatea lui. Personal, medicul meu mi-a spus ca cel mai imp este bitestul dar oricum trebuie efectuat si acestea. Din pacate ambele teste sunt destul de ... statistice, nu va puneti baza numai in aceste teste. De ex la mine (fiind viitoare mamica la 44 de ani) cu siguranta va iesi prost pt ca virsta mare trage in jos tot rezultatul. Va doresc sanatate si cit mai multe bucurii alaturi de bebeii vostri. Sa ne reauzim cu bine
    Imagini atasate

Floricica Nou Venita adriana_eftm's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.05.2010
    Postari in forum
    159
    o norocoasa ca ai putut face gratuit , eu am platit o groaza de bani ca sa il fac , 350 lei , dar a meritat :)

Floricica Novice daniela37's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.05.2011
    Postari in forum
    556
    Citat Postat de kikimik1 Vezi mesajul
    buna fetelor. multe poate stiti ca la spit. maria sturza (instit de ocrotirea mamei si copilului Alfred Rusescu) este singura institutie unde se poate efectua gratuit triplul test. Am cautat pe net formularul solicitat de ei dar nu l-am gasit. Daca tot am fost si l-am ridicat de acolo (cu discutiile de rigoare ca nu sunt birou de emis formulare) incerc sa il atasez ca sa il puteti descarca direct. Trebuie semnat si stampilat de medicul ginecolog la care sunteti in evidenta pentru a beneficia de gratuitatea lui. Personal, medicul meu mi-a spus ca cel mai imp este bitestul dar oricum trebuie efectuat si acestea. Din pacate ambele teste sunt destul de ... statistice, nu va puneti baza numai in aceste teste. De ex la mine (fiind viitoare mamica la 44 de ani) cu siguranta va iesi prost pt ca virsta mare trage in jos tot rezultatul. Va doresc sanatate si cit mai multe bucurii alaturi de bebeii vostri. Sa ne reauzim cu bine

kikimik1, multumim mult de tot pentru informatie. Este - cu siguranta - o informatie pe care fetele trebuie sa o stie!

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Este de mare ajutor..sunt multe viitoare mamici care neglijeaza acest test din lipsa de bani...si de aici apar si atatea cazuri de copilasi cu diferite malformatii care ar fi putut fi evitate...sper sa afle cat mai multe femei de aceasta sansa....

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari