Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita carmendia's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.05.2008
    Postari in forum
    284
    De ceva vreme ne confruntam cu o "problema". Aproape in fiecare zi imi spune ca vrea si el un bebe.

Multe mi-ati spune sa-i fac daca asa doreste copilul, insa nu prea cred ca se mai poate din motive medicale.

Astazi la gradinita am avut un soc. Au avut ca tema sa deseneze pe o plansa "familia mea".

A desenat trei omuleti tinandu-se de mana, iar jos un catel, asa mi s-a parut la prima vedere. L-am intrebat:
    - Dar asta ce este?

- Fratiorul meu!

- Pai tu ai un fratior?!

- Nu, dar o sa avem...a venit prompt raspunsul.

Spuneti-mi ce sa fac si cum sa-i spun ca el nu va mai avea un fratior, astfel incat sa nu-l ranesc?

Floricica Avansata anca munteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Ceea ce exprima copilul este o dorinta. Dorintele se indeplinesc sau nu in cadrul realitatii. Nu orice se poate, mai ales daca nu depinde de tine! - este o lectie pe care o invatam de cand suntem mici.
    Nu cred ca este nevoie sa-i spuneti ca nu veti mai avea copii ci doar ca asta depinde de dvs. si de sot si de asemenea ca nu ajunge doar sa-ti doresti. Cu timpul va intelege, pe masura ce veti mai vorbi despre asta si va pune intrebari diferite.

Floricica Nou Venita carmendia's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.05.2008
    Postari in forum
    284

multumesc pentru sfat. am sa-l aplic cu prima ocazie in care va deschide subiectul.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari