Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita bizana's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    2
    Buna ziua! Fetita mea ,de 10 ani, si-a facut un prieten care-i este si coleg de clasa. . . S-au mai intalnit la joaca in afara scolii. . . Insa astazi a venit la mine cerandu-mi sa o las la baietel sa-si faca lectiile impreuna. Am lasat-o. . . Nu stiu daca am facut bine. . (bineinteles dupa ce am vb cu unul dintre parintii baiatului). . . Parerea mea este, ca n-ar trebui sa dau altfel de conotatii. . . Acestor intalniri naive. . . Si sa am incredere in naivitatea si puritatea copiilor. O prietena mi-a spus ca sunt nebuna! Ce parere aveti?

Guest
    Atita vreme cit cei doi copii sunt supravegheati, indiferent ca sunt la voi acasa sau la el acasa, eu zic ca totul e OK. Sunt la virsta la care noi ii consideram inca naivi, insa apar primele intrebari legate de sexualitate. Insa daca parintele nu se sfieste si vorbeste deschis copilului despre educatia sexuala, eu zic ca problemele neplacute pot fi evitate.

Floricica Nou Venita bizana's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    2
    Sunt supravegheati. . . Eu le urmaresc si reactiile. . . Sunt nostimi. Acum ma gandesc sa nu cumva fetita mea sa puna prea mult suflet. . . (e clar ca pune). I-am urmarit jucand un joc. Cand fetitei ii reusea baietelul se bucura si-o imbratisa. . . Sunt atat de deschisi! Uimitor de lipsiti de complexe!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari