Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita maria_nl's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.09.2009
    Postari in forum
    4
    As vrea sa aflu daca asigurarile private de sanatate de la AsiLife acopera ceva din cheltuielile aferente unei nasteri.

Imi poate spune cineva cat costa sa faci un copil? Cu tot, tot, incepand de la prima ecografie si pana la nasterea propriu-zisa? La MedLife, bineinteles! Un pret estimativ!

Floricica Senior rally's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.07.2009
    Postari in forum
    2.733
    Buna Maria!
    Eu am nascut in noiembrie anul trecut, prin cezariana, si am platit nasterea 6300 Ron , plus consultatii una pe luna pana in luna a 6, apoi doua pe luna pana la nastere, plus 3 ecografii ( una cu morfologie fetala ), plus ceva analize, strict ginecologice ( doctorul meu nu avea pretentia sa le fac pe toate
    la Medlife, si preferam sa la fac mai pe langa casa), deci cu totul vreo 8000 Ron, dar din punctul meu de vedere a meritat , eu avand si o nastere la stat.
    De atunci s-au mai marit un pic tarifele, le poti gasi pe site-ul lor sau sunand la receptie.
    Despre asigurarea lor, nu stiu prea multe , cred ca acopera cel putin o parte din analize , ecografii, ar trebui sa mergi la ei sa vezi ce conditii iti ofera.
    Sanatate multa!

Guest
    Si pe mine ma intereseaza, pretul estimativ al unei nasteri, conditiile, medici,... etc tot ce apartine de o sarcina finalizata cu nastere la aceasta clinica? Astept raspunsuri si incurajari din partea mamicilor, va rog mult. O saptamana superba, fetelor.

Floricica Novice ioana_dinu2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2010
    Postari in forum
    433
    vreau sa va zic ca eu am nascut in maternitate de stat si am fost in rezerva de mama si copilul si nu stiu dc este o asa mare diferenta intre cum am nascut eu si cum era la o clinica privata, adica ma refer la bani, ca tot pe acolo ajungi in zilele noastre. asa ca mergeti la clinici private, acolo macar ai alte conditii si esti altfel urmarita!

Floricica Novice ioana_dinu2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2010
    Postari in forum
    433
    dar dc este sa mai nasc inca odata, sa stiti ca tot la stat o sa nasc, ca dam o caruta de bani pt asta si ca si conditii, dc mergi in rezerva estecam acelasi lucru ca si intr-o clinica particulara!

Floricica Nou Venita maria77's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.09.2007
    Postari in forum
    132
    Buna

eu am nascut la medlife acum 1 an si 3 luni. . Am platit 61 milioane. . 60 de milioane parca a fost nastere cu cazare cu tot. . Iar 1 milion parca diverse medicamente. Costul monitorizarii sarcinii la ei difera. . Daca esti abonat la ei, daca esti asigurat sau daca esti simplu pacient. Se fac niste analize la inceput. . Parca 3 echografii si controale lunare. . Eu am fost multumita de conditiile de acolosi de tratamentul de care am avut parte. . Eu am si un abonament de la birou pt servicii medicale de la ei. . Si atunci am si anumite gratuitati sau reduceri la anumite specialitati. . De ex poti merge la ei. . Dar anumite analize sunt decontate de casa de asigurari si le poti face si la medicul de familie. . Oricum cine zice ca nu exista diferente intre stat si privat. . Indiferent daca stai in rezerve platite. . Nu spune adevarul complet. . Eu acu ceva vreme am fost internata cu cea mica in spital la stat. . Cu toate ca am avut o rezerva pe care am platit-o in care stateam singura, aveam tv baie proprie. . Curatenia lasa mult de dorit. . Deci se afcea asa de ochiul soacrei. . Interesul pe o scara de la 1-10 era pe undeva pe la 5. . Iar stresul spagii si mai mare. . Imi pare rau ca nu-mi permit si internari cu copii la medlife sau la spitale private caci eu va spun sincer ca daca as avea resurse nu as mai calca pe la stat. . Decat doamne fereste sa am nevoie de o operatie pe creier sau chestiuni mai delicate pt ca doctorii aceeia sunt la stat. . Atat. . O zi buna si o nastere cat mai usoara oriunde ar fi ea!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari