Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta micsandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2009
    Postari in forum
    728

Nasterea la Medlife 14

Dragi mamici si burtici,<br />
    <br />
    Va multumesc inca o data pentru onoarea de a ma fi primit printre voi in acest grup inimos si cald.<br />
    <br />
    Cum iubica mea a fost cumintica si a stat la mami in burtica cat trebuia, mai deschid cu drag inca un capitol pentru ea.<br />
    <br />
    Iubica, sper sa fi la fel de cuminte si in continuare. Mami si tati, precum si toate mamicile si burticile de pe forum te asteapta cu nerabdare si cu drag.<br />
    <br />
    Sper ca toti copiii ce vin pe lume sa fie asteptati cel putin cu aceeasi dragoste si sa fie la fel de iubiti ca ai nostri.<br />
    <br />
    Va multumesc tuturor pentru incurajari, sfaturi si pentru ca sunteti aici in fiecare zi.<br />
    Cu drag,<br />
    Anca

Floricica Avansata narumi's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.12.2008
    Postari in forum
    2.174
    Draga iubica, te asteptam cu drag si incepem in curand galeria venirii tale pe lume!
    Sa iti dea Dumnezeu multa sanatate, caci dragostea sigur nu iti va lipsi!

Hai Micsandra si Iubica!

Floricica Cu Vechime ecris's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.09.2008
    Postari in forum
    5.637
    Bine ne-am gasit in casa noua!!!!!

Hai Iubica, hai Iubica!

Membru inregistrat la
    16.09.2008
    Postari in forum
    5.637
    Narumi, tu cum stai cu cumparaturile?? Ca pe mine ma apuca disperarea cand vad cate mai am de luat! Nu mai zic de aranjat prin casa!

Din fericire, ieri am terminat cursul de bebelusi si parca nu ma mai simt chiar asa de batuta in cap... Of, sper sa ne descurcam cand ajungem cu ei acasa.

Sotul meu e disperat ca a vazut un serial in care era o mamica ce facuse depresie postnatala... Se intreaba saracu' cum o sa se descurce el cu bebe daca eu ma tacanesc!

Membru inregistrat la
    09.12.2008
    Postari in forum
    2.174
    Of Ecris, ce ametita sunt si eu, tot ramasesem in Medlife 13!!!

Noi majoritatea cumparaturilor le-am cam facut, au mai ramas cateva lucrusoare printre care si pompa de san, pe care nu ma pot hotari daca sa o iau sau nu pentru ca pur si simplu nu imi vine sa dau atatia bani acum! Insa cred ca pe parcurs voi mai descoperi lucruri ce trebuie cumparate...nici nu vreau sa ma gandesc!

De aranjat in camera nici nu am inceput, probabil ca voi mai aranja eu cand intru in concediu...

E tare bine ca ai facut cursurile acelea, oricum sunt sigura ca si fara ele ai fi fost o mamica foarte buna si priceputa! Si sunt sigura ca atunci cand veti ajunge acasa cu bebe, daca lasati emotiile la o parte va veti descurca de minute! Doar va aveti unul pe altul! :)

Membru inregistrat la
    09.12.2008
    Postari in forum
    2.174
    Mai am de luat cateva lucrusoare pentru mine: sutiene de alaptat, chiloti de unica folosinta, ceaiuri, dar parca nu imi vine sa le iau de acum...

Membru inregistrat la
    09.12.2008
    Postari in forum
    2.174
    Zilele astea am primit si salteluta si cearceafurile comandate la babycomfort, sunt multumita de ele! Salteluta este foarte trainica si frumoasa. Desi mi s-a parut la inceput cam lunga si credeam ca nu va intra in patut (m-au trecut toate apele!!!) sta fix de tot in interior, e foarte bine!

Membru inregistrat la
    16.09.2008
    Postari in forum
    5.637
    Super! Si noi vrem sa luam tot de la babycomfort salteaua! Sper sa o gasim la targ saptamana viitoare!

Nici eu nu mi-am luat nimic pt. mine inca!

Membru inregistrat la
    09.12.2008
    Postari in forum
    2.174
    Ar fi foarte bine Ecris, mai ales daca are si o mica reducere, ceva . Noi am luat salteluta cea mai groasa, nu stiu cum se numeste.

Comoda am luat pana la urma una din Ikea, nu speciala pentru copii. La inceput vroiam sa iau ceva mai dragalas, dar s-au strans atatea cheltuieli incat am lasat dragalasenia la o parte!

Floricica Novice anamaria_turcin's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.01.2008
    Postari in forum
    582
    Bun gasit in casa noua mamici si burtici!

Membru inregistrat la
    09.12.2008
    Postari in forum
    2.174
    Buna Anamaria, ce mai faceti, cum se simte mititica?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari