Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita gabiadi's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.01.2011
    Postari in forum
    12

Zambitor Maternitatea Bucur 2012

Buna mamicilor. Cine a nascut de curand sau urmeaza sa nasca la maternitatea bucur, imi poate spune despre spital si personalul medical? Dupa nastere sta copilul in salon sau este salon separat pt nou nascuti? Astept pareri si informatii.

Multumesc din suflet
    Gabriela

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Draga Gabi eu am nascut acum 3 ani si ceva la Bucur cu dr.Olaru Gabriel-un doctor si un om desavarsit,bun,onest,nu ia si nu cere bani,se imlica fff mult in fiecare nastere si este ff clar si te lamureste in orice problema...eu am nascut cu cezariana si am stat 1 zi la reanimare apoi in salon cu bebe il puteam lua sau lasa la camera de nou nascuti si sa merg regulat sa l alaptez eu am optat sa stea cu mine si nu am facut f bine deoarece eram extenuata ca nu dormea decat putin si eram cam ametita dupa cezariana si ma miscam cu greu...daca nasti normal ti l da imediat dupa ce il spala si controleaa cu tine in camera saloanele sunt mari si erau curate trebuie sa ai mult marunt pt infirmiere si asistenta dar se poarta la fel de frumos chiar dc nu le dai nimic..cel putin asa era atunci si nu cred ca s au schimbat ..sa ai la tine pompa de muls ,ceiut pt lactatie si crema pt sani si un biberon desii nu ai voie dar nu le arati ...sarcina si nastere usoar poop

Membru inregistrat la
    26.01.2011
    Postari in forum
    12
    Multumesc mult pt raspuns. Si eu o sa nasc prin cezariana. Nu ma pot hotara la care maternitate de stat sa nasc, la bucur sau giulesti. Parerile sunt impartite desi maternitatea bucur are mai multe pareri pro decat giulesti.

Multumesc mult si sa-ti traiasca copilul si sa fie sanatos.

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Gabi te sfatuiesc sa optezi pt mat bucur daca nasti cu cezariana..tu in evidenta carui medic esti? la giulesti sau la bucur? in cate sapt esti? Pot sa ti spun ca se poarta super cu cele cu cezariana la reaniare..e non stop cineva cu tine...si ti dau tot ce ti trebuie a doua zi te duce in salon eu am stat 4 zile in spital deoarece am prins pastele acolo si nu faceau externari...dar te tine max 3 zie daca nu apar complicatii si daca tu te simti in stare...))))))eu m am simtit durere doar cand te ridici prima oara dupa operatie apoi...nimic...si taietura arata super a ramas de max 5 cm si putin viziblia...

Membru inregistrat la
    26.01.2011
    Postari in forum
    12
    Buna Multumesc mult pt raspuns. Sotul meu si cu mine incercam sa facem un bebe. Inca nu s-a prins. Ma duceam pt consultatii la Dr Luis Mendez, dar acum este la o clinica particulara si m-ar costa enorm, asa ca am inceput sa caut dr si maternitati de stat. Am gasit 2 dr Moisa Gabriel de la giulesti si Olaru Gabriel de la bucur. Dupa multe cercetari si informatiile de la tine, am hotarat sa nasc la bucur cu Dr. Olaru Gabriel. Multumesc mult pt informatiile utile si importante. Numai bine tie si familiei tale.

Floricica Nou Venita paula_r's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.03.2012
    Postari in forum
    1
    Buna mamicilor. Mie mi-a fost recomandata maternitatea bucur de o prietena, care a nascut acolo la inceputul anului cu dr. Augustin Marius. Un dr. fff bun, profesionist care lucreaza pe o sectie recent renovata cu aspect de clinica particulara. E si utilata pe masura. Ce mi s-a parut interesant la maternitate a fost ca pe langa urmarirea sarcinii lunara prin ecografii, consultatii si analize, toate gratuite, exista si o scoala a mamei( tot gratuita). Unde te invata ce-i de facut cu copilul in primele luni de viata, cat si in perioada sarcinii pentru cele care sunt la primul copil si nu cunosc aceste lucruri. La aceste cursuri pot participa ambii parinti. Am fost acolo de cateva ori si sunt multumita de modul in care personalul medical s-a comportat cu mine.

Floricica Nou Venita danutaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.11.2011
    Postari in forum
    4

Buna mamici si viitoarelor mamici

Eu am optat tot pentru dr. Olaru, numai lucruri bune despre el se scrie pe forum. Din pacate am perdut o sarcina in ianuarie care s-a oprit din evolutie la numai 7 saptamani. Am uitat sa va spun ca sunt din Calarasi si vreau sa-mi fac o programare la d-l doctor pentru a-mi face niste analize mai amanuntite pentru a nu mai trece prin aceeasi tragedie. Maternitatea Bucur e ok din punctul de vedere al igienei, este renovat nou? Doctorul cum vi se pare?

Astept raspunsul cu parerile voastre

Floricica Nou Venita simona222's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.03.2012
    Postari in forum
    1
    eu am nascut la bucur cu d-nul dr LAZARESCU doi baieti sanatosi acum sunt insarcinata in 16 saptamani si as vrea sa aflu mai multe despre dr. GABRIEL OLARU va multumesc

Floricica Nou Venita annamo's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.04.2012
    Postari in forum
    1
    Am vazut o parte din saloane...arata bine,e renovat de curand din cate am inteles, mai putin parterul. Era curat, saloane de maxim 3 paturi, copiii stau in salon cu mamicile. Saloanele private au si baie, un pat pt insotitor si cer 200 ron pe noapte.

Floricica Nou Venita tisha's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.04.2012
    Postari in forum
    1
    Buna mamicilor si viitoarelor mamici...am vazut ca sa pomenit pe forum de domnul doctoc LAZARESCU..eu la ora actuala sunt supravegheata de dansul la cabinetul lui particular deoarece nu mai profeseaza la Bucur pt ca a intrat la pensie...intradevar este un doctor superrrrr...eu am 25 ani sunt gravida in 4luni si am cea mai mare incredere in dansu plus ca parintii mei al cunosc de multi ani! Imi pare rau ca nu mai profeseaza dar mi-a promis ca ma va da pe mana celui mai bun doctor din Bucur! daca cineva dubii cu cine sa nasca sau vrea sa fie supravegheata de domul doctor 6-7luni sau cat doreste imi poate cere mai multe imformatii!! va pup o zii buna

Floricica Novice mada10's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.06.2012
    Postari in forum
    319
    buna...eu mi-am facut un test de sarcina acum o saptamana si a iesit pozitiv....ne-am bucurat enorm dar inca nu am mers la medic pt ca nu am doctor de familie,nu cunosc pe nimeni in bucuresti pt ca nu sunt de aici(eu fiind la facultate) si m-am gandit sa optez si eu pt domnul dr. Olaru pt ca am auzit numai lucruri bune despre el...a mai nascut cineva recent cu dansul?????

Cuvinte cheie pentru acest topic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari