Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita daviduc.elena's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.03.2015
    Postari in forum
    41

Bagajul pentru maternitatile private?

Buna mamici, as dori sa stiu si eu care a fost bagajul vostru pentru maternitate.In principal m-ar interesa ce ar fi necesar sa iei cu tine la o maternitate privata.

Multumesc!

Floricica Nou Venita Ralu1983's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.07.2013
    Postari in forum
    217

Zambitor

Nu stiu daca nu ai născut deja, dar poate fi util pentru alte mamici. Bagajul pe care ar trebui sa il iei cu tine ar trebui sa includa: trusa de igiena personala, lenjerie intima si haine pentru iesirea din maternitate (in principiu pe perioada sederii in maternitate, din cauza lohiilor este indicat sa folosesti lenjerie de unica folosinta pe care o gasesti in maternitate), dosarul complet de documente si analize medicale din perioada sarcinii, actele tale, hainute pentru iesirea lui bebe din maternitate si acum depinde de fiecare daca vrea camasile de noapte personale, biberon de acasa pentru bebe pana se obisnuieste cu suptul etc, etc. In principiu, primesti in maternitate tot ce ai nevoie, ia-ti cu tine doar lucruri de care crezi cu adevarat ca ai nevoie:) Nastere usoara si bebe sanatos si mancacios!

Floricica Nou Venita daviduc.elena's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.03.2015
    Postari in forum
    41
    Multumesc mult pentru sfaturi.Am vorbit si cu cei de la Metropolitan Hospital unde o sa nasc si m-au asigurat ca am tot ce este necesar de la ei.O sa-mi iau doar lucrurile mele personale pe care stiu ca nu le pot gasi in alta parte.Oricum sotul imi poate aduce repede de acasa orice, asa ca m-am linistit, nu-mi mai fac griji.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari