Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita raniaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.06.2009
    Postari in forum
    10
    bUNA fetelor...stie cineva un tratament naturist eficient in tratarea ovarelor micropolichistice?Eu una m-am saturat de AC si alte tratamente.Va rog din suflet ajutati+ma si pemine cu un sfat ,o parere[constipat]

Floricica Nou Venita dianaradoi's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2009
    Postari in forum
    3
    si eu am aceeasi problema...pls..help, me too..

va pup

Floricica Nou Venita raniaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.06.2009
    Postari in forum
    10
    Eu incerc acum o serie de tratamente naturiste,pe baya de ceaiuri cu coasa soricelului,napraznic,cretisoara si galbenele..ca tincturile imi este frica sa le iau camomentan iau si diane 35..si sa nu interactioneye cumva....

daca stiti ceva nou...help me pls

si sa nea dea DOAMNE DOAMNE bebelusi latoata lumea

Floricica Nou Venita dianaradoi's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2009
    Postari in forum
    3
    pe mine ma enerveaza sa beau ceaiuri...dar pana la urma, voi fi nevoita. iau tincturi de zmeur si coacaz negru...

offf...dar am citit si de ceaiurile astea. oare as putea sa-mi fac din toate trei o singura data sa nu fiu nevoita sa beau atata ceai?

Floricica Debutanta iazmin's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.08.2007
    Postari in forum
    1.129
    SI EU AM LUAT DIANE-35 TIMP DE UN AN,SUB FORMA DE TRATAMENT,RECOMANDATE DE DOCTORUL GINECOLOG SI AM SCAPAT DE PROBLEME.O SARCINA AM PIERDUTO DIN CAUZA OVARELOR MICROPOLICHISTICE.
    SANATATE MULTA VA DORESC.

Floricica Nou Venita ygrene's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2010
    Postari in forum
    1
    Buna, fetelor! Mie mi s-a descoperit acum doi ani un chist de 4 cm pe ovarul stang. am facut 2 luni tratament cu antibiotice si Polidin si la urmatorul control se mai micsorase - avea 3,5 cm.Aapoi, o perioada, nu l-am mai bagat in seama.
    Acum o luna am terminat un tratament de 2 luni cu extract de coacaz negru si mladite de zmeur ( am facut si Polidin cate 10 fiole/luna in aceasta perioada). Din nou chistul s-a micsorat - acum are 2,4cm. Mai fac o pauza in care imi fac niste analize ( pt. ca nu raman insarcinata) si peste vreo luna incep iar cura cu tratamentul naturist. Sper sa scap de chist definitiv.

Floricica Nou Venita lieben's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.01.2010
    Postari in forum
    16
    Buna ziua!

Din cite stiu eu, in momentul in care o femeie ramane insarcinata, intreg organismul ei se reseteaza. Adica dereglarile hormonale dispar, ioar, in cele mai m,ulte cazuri, chisturile ovariene se retrag. Asa este?

mada_lyna
    Guest
    Buna fetelor. Eu am fost in martie 2009 la un control in Cta la un dr f renumit pe aici(Cristureanu) pt ca nu reuseam sa raman insarcinata. In schimb, acest medic mi-a descoperit un chist de 4.5 cm, si mi-a prescris Diane 35(cele mai "concentrate" contraceptive). Normal ca nu le-am luat caci eu vroiam BB, in schimb m-am axat pe tinctura de mladita de zmeur si tinctura de coacaz negru.S-a resorbit aproape in totalitate, pina cand am ramas insarcinata. Pe parcursul sarcinii mi-a disparut de tot(pt ca nu ovulam in timpul sarcinii, iar chistul meu aparuse datorita ovulatiei). In ceea ce priveste tratamentul naturist pt diferite afectiuni, va voi impartasi in continuare ce am tratat eu cu ajutorul lor(si va asigur, ca pina acum 2 ani nu credeam DELOC in puterile plantelor):
    - o urticarie, datorita careia am inghitit zilnic,timp de 3 ani, antihistaminice, pe care am rezolvat-o cu Trei Frati Patati
    - un chist de 4.5 cm Tinctura de coacaze negre si mladite de zmeur
    si - oligospermie,azoospermie etc(o spermograma execrabila i-a iesit sotului meu)cu Tincura si Capsule de Branca Ursului.
    Deci, eu zic ca sunt OK.Rau nu va vor face.
    Sper sa va faceti bine, si sa aveti BB-i sanatosi.

Floricica Nou Venita monna's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.02.2010
    Postari in forum
    38
    Buna ziua.Sunt noua pe acest forum.Eu ma confrunt cu problema ovarelor micropolichistice de la varsta de 17 ani cand am fost operata de chisturi.Anul trecut in septembrie 2009 m-ia fost descoperit un chist de 6 cm.Ginecologul meu stiind ca vreau un bebe nu mi-a dat tratament cu AC si a spus ca o sa se absoarba.Atunci am descoperit extractul de mladite de zmeur si tinctura de marar.In ianuarie am fost la un control si totul era curat,nu tu chisturi nu tu scurgeri.Sunt foarte multumita de cele doua tratamente naturiste.

zuzulina
    Guest
    Buna. Eu am ovare polichistice si de cand mi`a venit prima data menstra nu am avut`o niciodata regulata. Acum sunt casatorita si ne dorim un bebe. Am fost pe la nu stiu cati medici. Ne chinuim de mai bine de 2 ani sa facem un bebe si nici un rezultat. Medicul mi`a dat tot felul de pastile sa iau :((:(( Stiti vre`un medic bun??

Floricica Novice melalisa's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.02.2009
    Postari in forum
    361
    Citat Postat de zuzulina Vezi mesajul
    Buna. Eu am ovare polichistice si de cand mi`a venit prima data menstra nu am avut`o niciodata regulata. Acum sunt casatorita si ne dorim un bebe. Am fost pe la nu stiu cati medici. Ne chinuim de mai bine de 2 ani sa facem un bebe si nici un rezultat. Medicul mi`a dat tot felul de pastile sa iau :((:(( Stiti vre`un medic bun??
    Cred ca cel mai bine te duci in alta tara. urmeaza exemplul multora care s-au saturat de medicii nostri romani care fac doar experimente , dupa care iti spun senini : faceti fertilizare in vitro. Asa ca eu iti recomand sa te duci in oricare parte , numai la noi in tara nu

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari