Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita izabela09's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2009
    Postari in forum
    78
    nu am decat scurgeri albicioase. sper sa nu imi fac planuri degeaba, sa nu fie bebe in burtica si sa fie doar o dereglare pt ca ma simt deja gravidutza si simt ca sunt schimbari in mine. abia astept sa merg la doctor. va multumesc pt sprijin. va doresc sarcini si nasteri cat mai usoare iar pt cele care inca mai spera sa dea domnu sa fie asa cum vor ele
    va tin la curent cu orice noutate

Floricica Nou Venita ralu_alina's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.10.2011
    Postari in forum
    94
    Citat Postat de andragrig Vezi mesajul
    Imi pare rau ca nu ai primit un raspuns pe masura asteptarilor tale...mai incearca dupa 19 feb si poate o sa vezi....Mult succes!
    Am sa astet pana la sfarsitul saptamanii,sa vedem.Dureri am de burta,ovare si piept...dar cine stie? Cel putin de piept am o durere incredibila ,ca nu ma pot atinge.

Floricica Nou Venita biak's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.02.2012
    Postari in forum
    61
    buna, permite-mi sa ma prezint mai intai sunt noua pe aici si din ce am inteles ai avut o sarcina oprita in evolutie. Te intreb pentru ca vad ca esti la o noua sarcina. Ce ti-au spus doctorii despre sarcina oprita in evolutie???

Floricica Nou Venita biak's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.02.2012
    Postari in forum
    61
    Citat Postat de diana.raluk Vezi mesajul
    imi pare rau pentru pierderile suferite!

la mine simptomele au inceput sa apara dupa saptamana a 5-a de sarcina. si eu am folosit prima data Clear Blue pt conceptie si a dat rezultate, dar din pacate n-am putut sa ne bucuram decat 2 saptamani de sarcina...
    eu sunt fana Clear Blue, de la ei am folosit si testele de sarcina digitale.

mult succes!
    buna, permite-mi sa ma prezint mai intai sunt noua pe aici si din ce am inteles ai avut o sarcina oprita in evolutie. Te intreb pentru ca vad ca esti la o noua sarcina. Ce ti-au spus doctorii despre sarcina oprita in evolutie???

Floricica Avansata diana.raluk's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.11.2011
    Postari in forum
    1.434
    Citat Postat de biak Vezi mesajul
    pai eu am suferit un avort spontan complet la 5 saptamani de sarcina, asa ca nu au putut sa-mi spuna prea multe nici macar nu am avut timp sa ajung la ecografia pe care o aveam programata la 7 saptamani de sarcina. cum am inceput sa sangerez am si fugit la spital dar nu s-a mai putut face nimic. doctorita mi-a zis ca nu poate sa-mi dea o explicatie ca pot fi multe cauzele. de exemplu defecte cromozomiale la divizarea ovulului, iar un organism sanatos detecteaza aceste probleme si elimina sarcina cu probleme. dupa cele patite mi-am facut niste analize elementare: ecografie, analize de sange si l-am pus si pe sot sa-si faca rh-ul sa vedem daca suntem compatibili si toate analizele ne-au iesit bine. am asteptat cele 3 luni recomandate de doctor si am incercat din nou, nu mi-am pierdut speranta. am observat ca pe forum sunt o gramada de fete care au suportat avorturi spontane fara sa sufere de vreo problema si pana la urma au reusit sa-si indeplineasca visul.

numai bine!

Floricica Nou Venita ddanaid's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2012
    Postari in forum
    6
    fete,am si eu o prob. am un cm destul de regulat,27 zile,de vreo 4-5 luni,ultimul cm l.am avut pe 29ian. acum trebuia sa imi vina pe 24,insa de cateva zile am o scurgere maronie,nu ma patez sau ceva,o vad doar atunci cand ma sterg,la baie. dupa calcul la ovulatie am fost in perioada 8-13,in perioada asta am avut contact... e posibil sa fie sarcina? ...sau sa fie altceva? o raceala ceva? este deja a 5 a zi de scurgere maronie,ma doare spatele si sanii sunt sensibili...si as dormi non stop.. ma simt f obosita ...si ma doare si burtica,sau ovarele ma dor,..e o durere pe jos pe acolo...ce poate fi?

Floricica Avansata andragrig's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2011
    Postari in forum
    1.597
    Citat Postat de ddanaid Vezi mesajul
    fete,am si eu o prob. am un cm destul de regulat,27 zile,de vreo 4-5 luni,ultimul cm l.am avut pe 29ian. acum trebuia sa imi vina pe 24,insa de cateva zile am o scurgere maronie,nu ma patez sau ceva,o vad doar atunci cand ma sterg,la baie. dupa calcul la ovulatie am fost in perioada 8-13,in perioada asta am avut contact... e posibil sa fie sarcina? ...sau sa fie altceva? o raceala ceva? este deja a 5 a zi de scurgere maronie,ma doare spatele si sanii sunt sensibili...si as dormi non stop.. ma simt f obosita ...si ma doare si burtica,sau ovarele ma dor,..e o durere pe jos pe acolo...ce poate fi?
    Daca e posibil sa fie o sarcina o astfel de scurgere care dureaza deja de 5 zile nu e un semn bun...cel mai bun sfat este sa mergi la un doctor sa nu mai astepti pt ca sincer un CM nu ar avea cum sa fie...Multa bafta!

Floricica Nou Venita Eugenia29's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.03.2012
    Postari in forum
    1
    Bună dragi viitoare mămici! In cautare de informații am ajuns si eu aici si ma bucur mult ca am putut afla mai multe despre experiențele voastre. Vreau si eu sa va impartasesc trairile mele. Pe 8- 9-10 martie (in perioada fertila) am avut contact cu viitorul sot, am folosit metoda coitului intrerupt, iar de citeva zile ma dor foarte tare sinii, am stari de somnolenta si am o pofta de mincare de parca nu am mincat de citeva saptamini. S-ar putea sa fie prea devreme pt simptome și ar putea fi doar rodul imaginatiei mele, dar se pare ca unele simptome coincid cu ale viitoarelor mămici. Știu ca imi trebuie răbdare, cel putin pina la sfirsitul cind ar trebui să se elucideze misterul. Oricum, vroiam sa va intreb daca ati auzit de cazuri cind sarcina a survenit in urma coitului intrerupt. Noi am recurs la aceasta metoda constient, ne pregatim de nunta, iar un copil nu ar face decit sa ne sporeasca sentimentul de implinire. Va multumesc!

Floricica Nou Venita p.alexutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.12.2011
    Postari in forum
    4
    Buna fetelor...pe 22 feb am avut ultima menstruatie. CM este de obicei 26-27 de zile. Sanii sunt tensionati, am urinari frecvente...mi-am facut deja 2 teste de sarcina care au iesit negativ. Incercam de 7 luni sa facem un bb.Menstruatia vad ca deja intarzie sa apara, ceea ce la mine nu prea se intampla. voi ce credeti...e posibil sa fie cu ochisori??

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Mergeti la medic!!!!Chiar daca intrebati pe aici, pana la urma tot acolo veti ajunge.

Floricica Nou Venita p.alexutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.12.2011
    Postari in forum
    4
    ma asteptam la alt raspuns :D...cu siguranta ca voi ajunge si acolo. dar pana sa merg la medic, vroiam sa aud niste pareri...mersi de raspunsul tau promt!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari