Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita danacrys's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.11.2012
    Postari in forum
    1

Oare sunt insarcinata?

buna ziua pe data de 11 11 2012 am avut un contact neprotejat cu iubitul meu a ejaculat in mine.pe 28 trebuia sami vina ciclu.dupa cateva zile de la contact 2 3 zile am avut o scurgere rosie maronie am crezut ca mia venit ciclul.da acum 2 zile imi curge putin mai tare.miam facut test de sarcina dar dupa 6 zile de la contact si mia iesit negativ.mie cand imi venea ciclul ma durea burta sanii dar acum nimic.ast rasp multumesc

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    mai repeta un test de sarcina sau mergi la medic.poti fi insarcinata sau nu...
    chiar daca esti ingrijorata, e important sa scrii corect - sa-mi, nu sami, mi-a, nu mia, etc:)
    sanatate iti doresc!

Floricica Novice qwer1's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2009
    Postari in forum
    597
    Sangerarile nu sunt un semn de sarcina.De ce te gandesti ca daca sangerezi (mai ales mult dupa cum spui ca se intampla de cateva zile) esti insarcinata? Tocmai, ar trebui sa nu mai sangerezi cand ramai insarcinata..dar nu stiu ce sa zic, eu as merge la medic. Daca sigur nu e menstruatie, nu e ok sa sangerezi asa, din senin.Sanatate!

Floricica Avansata al3ssia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2012
    Postari in forum
    1.387
    mie trebuia sa`mi vina ciclul pe data de 14 aug,dar in ziua de 15-16 ceva de genul(numai retin exact data)am vazut cateva picaturi de sange mai inchise la culoare,am crezarut ca mi`a venit,dar nu era asa...dupa acele cateva sangeri nu a mai curs deloc..la cateva zile am facut un test si surpriza,a iesit pozitiv...acum asteptam cu nerabdare ziua nasterii:D...un copil e un motiv de bucurie...abia astept sa merg la ecograf sa-l vad...miercuri o sa-l vad mai bine pentru ca voi face morfologia fetala...dar incearca sa mai faci un test sau fa`ti o programare la medicul tau ginecolo si vezi daca ti se confirma sau nu...

Floricica Nou Venita ela24's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.05.2010
    Postari in forum
    6
    buna fetelor,as vrea sa ma ajutati si pe mine daca va pricepeti mai bine la problemele acestea cu sarcina.Am avut menstruatia pe data de 4.11.2012, si un contact neprotejat pe data de 14 si pe 22 cred pe atunci aveam o scurgere foarte abundenta a secretie ca si cum as fi la ovulatie,>tin sa precizez ca imi doresc un bebe> si acum de 2-3 zile am o senzatie de voma in continuu si seara si dimineata si toata ziua,bn eu nu am nici o menstruatie regulata azi suntem in 4 ar trebui sa imi vina dar nu stiu ce o sa se intample ,crede ti ca e posibil sa fi ramas daca am senzatia asta de voma incontinuu??

Membru inregistrat la
    28.11.2012
    Postari in forum
    1.387
    este posibil...de ce nu-ti faci un test de sarcina?eu sper exemplu nu am avut nici o stare.am aflat in urma unui test,eu avand ciclul regulat mi`a intarziat cam 4 zile si inainte avusesem o scurgere maronie(2-3picaturi)semanau cu cele ale ciclului...fugi la farmacie si ia-ti un test...ciclul tie ar fi trebuit sa-ti vina pe 2 dec.te astept cu vesti

Membru inregistrat la
    11.05.2010
    Postari in forum
    6
    pai da dar stiu ca trebuie sa astept 7 zile ca sa pot face un test,si de ce sa imi vina pe 2 am zis ca nu am un ciclu regulat trebuia pe 4 adica azi,astept sa treaca ziua asta sa vad ce se intampla si cred ca o sa merg la farmacie sa imi iau un test,sper sa fie ceva acolo.ms de ajutor

Membru inregistrat la
    11.05.2010
    Postari in forum
    6
    apropo sarcina usoara si sa fi sanatoasa si tu si bebelu

Membru inregistrat la
    28.11.2012
    Postari in forum
    1.387
    Citat Postat de ela24 Vezi mesajul
    apropo sarcina usoara si sa fi sanatoasa si tu si bebelu
    ms ms ela...eu cand am luat testul scria ca iti detecteaza sarcina cu 2 zile inainte probabil de ziua in care terbuia sa vina ciclul,si a iesit pozitiv,desi nu`mi intarziase mult...:D,te astept cu vesti...si imi doresc sa fie un raspuns pozitiv

Floricica Novice cristall's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.09.2012
    Postari in forum
    403
    eu am facut testul in prima zi de intarziere si mi-a iesit pozitiv, eu zic sa faci si tu unul ca sa fi sigura

Membru inregistrat la
    11.05.2010
    Postari in forum
    6
    cred ca o sa il fac maineapropo mai a aparut ceva am o secretie abundenta asa si mai galbuie voi ati avut asa ceva in primele saptamani???

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari