Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata alinacornel's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.01.2007
    Postari in forum
    1.428

inseminare artificiala iasi

buna dragelor.
    nu stiu sigur daca am deschis unde trebuia acest subiect...dar din dorinta de a afla pareri, cred k e ok...sa-mi fie cu iertare dak trebuia pus in alta parte.
    am facut pe 23 ineminare artificiala intrauterina(ovare polichistice)...dupa o stimulare cu puregon timp de 11 zile, si 2 fiole de pregnyl in urmatoarea zi.acum astept .....testul in 14 zile si sa dea Dzeu sa nu vina "uratul"..sa fie bebele mult asteptat.
    vroiam sa vad ce faceti voi...cele cu inseminare..c.eva sanse de reusita...din ce probleme ati ajuns la inseminare..etc.
    astept parerile voastre.
    sa dea Dzeu sa fie bebeeeeeee

Floricica Nou Venita rauca.iosif's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.05.2010
    Postari in forum
    29
    Buna Alina!Si noi incercam,tot la Iasi,la dr Onofriescu.Suntem,insa,in perioada de analize.Tine-ma si pe mine,te rog,la curent,cu vesti despre reusita sau nu.Sa dea Dumnezeu sa reusiti,succes!

Membru inregistrat la
    31.01.2007
    Postari in forum
    1.428
    noi tot la onofriescu am facut inseminarea, si tratamentul premergator inseminarii tot cu el.
    speram sa fie bine.
    tu din ce cauza ai ajuns sa faci inseminare, raluca?
    sanatate maxima.

Floricica Nou Venita ursulet31's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.03.2011
    Postari in forum
    19
    Buna eu sunt programata sa incep tratamentul pt stimulare dupa cm.tot la Iasi cu prof Onofriescu si cu dr.Bors dar mi-a zis ca stimularea o fac cu gonal-f .La mine in ziua a 11 fara stimulare sau tratament aveam pe ovarul stang 4 foliculi mici iar pe drept i folicul de15 mm si 4 mici.Fac inseminare ca sotul sta prost cu mormoloci sunt putin ,anemici si lenesi ma ajutati cu date si pe mine multumesc

Floricica Debutanta IOANA80's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.03.2011
    Postari in forum
    1.061
    Spuneti-mi si mie cat costa la iasi inseminarea?daca nu sunt indiscreta

Membru inregistrat la
    31.01.2007
    Postari in forum
    1.428
    buna
    te ajunge undela la 950 lei doar inseminarea, insemnand procedeul propriu-zis si pregatirea micutilor.
    acum depinde daca trebuie sa faci tratament de stimulare inainte de inseminare.
    depinde ce probleme ai.

Floricica Nou Venita spanu_corina's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2009
    Postari in forum
    31
    Buna! sper sa va ajute Dumnezeu!!!!!!!!!! Eu sunt la domnul doc Mihaila Catalin, face parte din echipa donmului doc Onofriescu si va pot spune ca sunt o echipa de nota 20. Sa aveti toata increderea in ei. Eu urmez un alt tratament acum cu brevactid si arefam si............ sper din tot sufletul ca testul sa iasa pozitiv. Totusi draga alina as dori sa aflu mai multe despre inseminare in special cam cat ai cheltuit tu cu tot cu tratamente. Va pup si multa,multa bafta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Administrator Floricica Debutanta kiddo's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182
    Dragele noastre,

Stim cat de mult va doriti fiecare dintre voi sa deveniti mame, stim cat de mult va sustineti intre voi si mai stim ca avem pe site cea mai unita comunitate de aspirante!

De aceea, impreuna cu Centrul de Fertilitate Polisano Bucuresti, am lansat un concurs care vi se adreseaza si are ca premiu o inseminare artificiala gratuita.

Ce trebuie sa faceti?

Sa va sustineti intre voi!

Intrati in pagina concursului: CONCURS: Centrul de Fertilitate Polisano Bucuresti acorda o sansa visului tau! si postati povestea unei aspirante din comunitatea Copilul.ro pe care doriti sa o sustineti pentru a castiga inseminarea artificiala.

Va dorim succes si suntem sigure ca VOI veti face cea mai buna alegere!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari