Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ami67's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.05.2008
    Postari in forum
    1
    Buna ziua,

Intrebarea mea este scurta. Sunt despartita de sotul meu si nu stiu cat este de afectat copilul meu de acest lucru. Este un copil inchis care nu-si manifesta sentimentele si trateaza totul prin joaca. Nu accepta discutii serioase. Nu stiu cum sa discut , cum sa aflu ce este in capsorul lui in legatura cu aceasta problema.

Va multumesc.

Floricica Nou Venita mishu79's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.05.2008
    Postari in forum
    62
    ce varsta are copiul de asteptati de la el "discutii serioase"?
    de cat timp sunteti despartiti?
    ceva mai multe detalii...

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Draga ami67,

Bine ai venit in comunitatea de prieteni copiluil.ro

Imi pare rau ca te confrunti cu o asemenea situatie si mai ales ca il afecteaza pe copilul tau.
    Iti pot recomanda sa citesti un articol scris de psihologul Anca Munteanu, Cand parintii divorteaza. In plus, poti citi si discutia care a avut loc pe foum in direct cu psihologul, pe acesta tema
    Cand parintii divorteaza - Luni, 17 Mar, orele 20:00 - 23:00, In direct.
    Sper ca informatiile sa iti fie de folos.
    Daca vrei sa discuti cu noi despre aceasta problema, te invit sa deschizi un subiect pe aceasta tema in forum, in cadrul sectiunii Familie

Aici au loc doar discutiile specializate in direct cu psihologul, a caror tema este stabilita dinainte.
    Subiectul va fi inchis.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari