Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita denis25.04's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.10.2006
    Postari in forum
    9
    Copilul meu face luna aceasta 2 anisori, si nu mananca nici un fel de lactate,nici macar lapte.De cand am renuntat la laptele praf (Milumil 3)nu vrea sa mai bea lapte.Oare trebuie sa ii dau calciu suplimentar?Am probleme si cu ceaiul.In timpul noptii bea o sticluta de ceai, dar ziua nu vrea nici sa il guste.Daca stiti ce metoda sa aplic, va rog sa ma ajutati.

Floricica Debutanta gabyy's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.03.2007
    Postari in forum
    902
    Eu zic sa ii dai in continuare ceai noaptea daca cere, iar lapte poti sa-i introduci iar milumil 3 sa vezi daca il bea, iar lactatele(de ex:telemea, cascaval)poti sa le amesteci cu legume ceva, la inceput in consistenta mai mica ..incerci macar...eu ii dau fetitei mele telemea cu rosie amestecate si ii place, poti face cartofi cu felii de cascaval in ei si bagati la cuptor, poate papa...bafta

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    eu ii pun almete in piureul de cartofi...si ii place...iaurtul il papa cu biscutiti...laptele mai greu.. doar dimineata vreo 150 ml si ii mai dau in timpul zilei in somn,ca altfel nu vrea, inca 150 ml...cereale cu lapte,orez cu lapte,gris cu lapte seara..

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari