Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita simionamelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.10.2007
    Postari in forum
    1
    Sora mea a nascut un bebe prin cezariana si a ramas cu o cicatrice foarte urata.In plus ea are tendinta sa faca cicatrici cheloide.Am auzit de la cineva ca exista niste unguente cu silicon speciale pentru cicatrici.Ma intereseaza foarte tare sa gasesc un astfel de unguent, pentru ca si eu am facut acum 2 luni o operatie de marire de sani si nu vreau sa raman cu cicatrici. Am intrebat la farmacii, dar n-am gasit nimic. Exista in Romania sau doar in strainatate. A folosit cineva asa ceva?

Floricica Novice abeer's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.07.2007
    Postari in forum
    554
    exista un unguent parca contractubex ii zice dar eu l am cumparat anul trecut din rusia, aici negasindu se. din pacate sotul nu ma mai lasa sa l folosesc ca sa stiu dc este bun sau nu..mai citeste si tu pe internet, sigur o sa gasesti ceva despre el.

Floricica Nou Venita ceraselap's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.10.2007
    Postari in forum
    3
    Si eu m-am dat cand am nascut cu contractubex, dar n-a avut cine stie ce efect. de curand am aflat si eu de unguentele astea cu silicon si am cautat pe net. am gasit un articol de pe un alt forum. ti-l atasez mai in urmatorul mesaj daca reusesc sa-l copiez.

Membru inregistrat la
    04.10.2007
    Postari in forum
    3
    nu reusesc sa-l copiez. iti dau adresa
    http://forum.top-solutions.ro/Default.aspx?g=posts&t=5047
    e interesant articolul

Floricica Avansata florizarnovean's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    1.753
    E bine daca cicatrizeaza urat numai in exterior. Si eu am facut cicatrice cheloida dupa prima cezariana, iar acum 6 zile am avut cea de-a doua cezariana...mai nasol a fost ca si-n interior am cicatrizat urat, vezica urinara fiind lipita de uter si a fost un pic mai complicat, dar am scapat cu bine.

Membru inregistrat la
    04.10.2007
    Postari in forum
    3
    N-am reusit sa-ti copiez articolulu. Numele unguentului e Dermatix. Cica e singurul din Romania care are efect asupra cicatricilor cheloide si a celor vechi. Intra pe www.dermatix.ro ca scrie acolo mai multe informatii

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari