Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita lianna's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2005
    Postari in forum
    1
    in primul rand trebuie umidificat aerul din camera copilului, adica puse pe calorifer prosoape umede.Este foarte indicata supa de pui ptr raceal.Daca tusest este foarte bun ceaiul pregatit astfel:10 nuci intregi spalate si zdrobite. putin tei si o ramura de cimbru(o crenguta de pe ramura principala).Eu am folosit acest tratament , iar rezultatele au fost imediate

cocolino12
    Guest
    Si al meu racea foarte des si dr.de familie i-a recomandat Rybomunil.Afacut minuni........asa ca merita sa incerci.

Floricica Nou Venita flory's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.01.2005
    Postari in forum
    115
    Aveti cumva adrese de medici pediatri din Bucuresti specializati pe homeopatie? Va rog mult, daca stiti medici homeopati buni, recomandati-mi si mie.

Floricica Nou Venita iuliapisicuta's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.09.2006
    Postari in forum
    61
    Buna tuturor mamicilor. Am o problema cu Cristian. Are 3 luni si la 6 saptamani a facut prima oara rosu in gat. Acuma este racit, are nasucul infundat si tuseste putin. Am fost la medic si i-a recomandat trat. antibiotic cu Ospen, ptr.tuse Eurespal si pic. ptr. nas.Ma intreb oare exista ceva remedii naturiste ptr. chestiile acestea neplacute? Si poate stie cineva daca si ce ii pot da prt. crestera imunitatii.
    Multumesc. Pupicei

Floricica Nou Venita suzi's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.10.2006
    Postari in forum
    2
    Buna mamicutelor as vrea si eu sa va intreb : nu stiti daca este recomandat copiilor sub 2 ani sa i se dea tratament pentru imunitate cu propolis echinacea?multumesc

Floricica Debutanta camicata1976's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.08.2006
    Postari in forum
    958
    Buna Suzi. Eu pot sa iti spun ca mi-a fost recomandat tratamentul preventiv de care vorbesti tu si il administram.

Floricica Nou Venita lali's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2005
    Postari in forum
    16
    eu cu piticii mei merg cu ei din primavara la un homeopat si le mai si dau produse naturiste

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Este bine sa nu confundam homeopatia cu fitoterapia sau cu celelalte terapii naturiste.
    Toate fac parte din medicina complementara, insa sunt lucruri diferite. Produsele naturiste le gasim la "buticurile naturiste" pe cand cele homeopate trebuie sa le procuram numai de la medicii specializati in aceasta. Ele trebuie sa fie personalizate pe fiecare pacient in parte.

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Eu am scris in blog despre homeopatie.as dori sa vorbim mai multe despre asta.pro si contra.mentionez ca am facut trat homeopat, cu rezultate bune, chiar spectaculoase, dar acum nu mai vreau! se pare ca nu e atat de inofensiva.in plus,desi medicii sunt credinciosi, s-ar parea ca nu e in ordine cu homeopatia. intemeietorul ei, Hahnemann, il punea pe Hristos pe aceeasi masura cu Confucius.initial am zis ca daca iau o aspirina nu ma gandesc cine a fost cel care a inventat-o, dar acum stau si ma gandesc mai bine si zic ca nu e vorba de unul sau doua medicamente, e vorba de o doctrina , intreaga.Parintele Paisie de la Athos, un calugar simpatic, cu mult bun simt, care a facut f multe minuni, spune ca stie ca se citesc vraji pe unele medicamente.de asemenea stiu si eu homeopati care se ocupa cu lucruri oculte.pe de alta parte nu ai acces la informatii decat daca intri cumva in tagma lor, in rest f greu primesti detalii legate de tratament si remedii (ele nu au prospect).astept pareri de-ale voastre, mamici care folositi sau ati vrea sa folositi sau care stiti pareri ale altor oameni care au incercat.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari