Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata alinacornel's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.01.2007
    Postari in forum
    1.428
    buna dragelor. vreau sa va spun k trebuia sa imi vina cm pe 20, si vad k nici azi nu mi-a venit inca. nu am facut nici un test k nu vreau sa fiu dezamagita. am sa astept o sapt, dupa sa vad poate fac unul, dar din cate am auzit, atunci cand ramai insarcinata, cica ai asa 2-3 picaturi totusi, cand te inseamna. ce credeti? e general valabil? k la mine vad k au trecut deja 3 zile de cand trebuia sa imi vina si nici un semn k ar veni, sau vreo picatura. pup si astept opinii

Floricica Nou Venita rodica cristina c's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2006
    Postari in forum
    176
    De obicei se spune ca daca ai cm.regulat si nu tia venit 7 sau 10 zile este semn de sarcina asteapta macar o saptamina siapoi fati un test.

Floricica Avansata camelia_op's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.12.2006
    Postari in forum
    2.333
    Buna Alina!
    Nu este obligatoriu sa-ti vina nici o picatura de sange, dar exista posibilitatea. Eu am avut aproape tot timpul un ciclu regulat (28-29 zile), iar de cand am ramas, cu greu ce-i drept, nu mi-a mai venit nici o picatura de sange. Mai asteapta macar cateva zile si apoi fa-ti testul. Iti doresc un test pozitiv sa devii si tu mamica. Te pup

Floricica Avansata samtex's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2006
    Postari in forum
    1.448
    ITI DORESC SA FIE POZITIV SA FII SI TU MAMICA,PESTE CATEVA ZILE POTI FACE TESTU .SI ASTEPTAM VESTEA!PPUPICI

Floricica Debutanta irina-manuela's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.02.2007
    Postari in forum
    635
    aceiasi parere o am si eu,cred ca mai trebuie sa astepti cel putin 10 zile ca apoi sa iti faci un test!

Floricica Nou Venita denisa_cristina's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.11.2006
    Postari in forum
    6
    Buna Camelia. Eu sunt Denisa. Spune-mi te rog dupa cat timp ai ramas insarcinata? Eu ma chinui de vreo 8 luni si nimic. Am fost si la control, mi-a spus ca totul este in regula si m-a trimis acasa .....la munci. Tot mai sper sa faca D-zeu o minune.

Membru inregistrat la
    31.01.2007
    Postari in forum
    1.428
    buna dragelor.azi e in 25, apropo, e si ziua sotului meu, face 25 de ani, si inca nici un semn de cm, deci o intarziere de 6 zile, dar inca nu fac test, mai astept. vreau sa va mai intreb un lucru: se poate sa ai chiar din primele zile de sarcina niste intepaturi in burta, si sa urinezi mai mereu? am starile astea si sunt curioasa daca sunt de sarcina, asta pana fac un test.
    v-am pupat

Membru inregistrat la
    04.12.2006
    Postari in forum
    2.333
    Buna Denisa! In primul rand bine ca la control totul ti-a iesit bine. Trebuie sa mai ai rabdare, 8 luni nu sunt foarte mult. Cand am ramas insarcinata se implineau exact 2 ani de la casatorie, timp in care ne-am tot dorit acest copil, iar inainte de casatorie am stat cu sotul meu 3 ani si nu am ramas niciodata. Vreau sa-ti mai spun ca niciodata nu am folosit nici un fel de mijloc de contraceptie si tot nu am ramas pana acum. E drept ca aproape imi pierdusem speranta, mai ales ca nu mai eram chiar atat de tanara, dar vad ca tu esti chiar tanara, asa ca ai timp. Iti doresc mult succes si rabdare, ca bebe o a vina sigur, daca ti-l doresti cu adevarat si esti pregatita.

Floricica Avansata samtex's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2006
    Postari in forum
    1.448
    la fel am avut si eu,in primele luni ni ste intepaturi la burta ,si de urina ce sa mai zic am zis ca sunt racita bocna,ei dar eu nu stiam ca e bebe.:Piti doresc un test pozitiv si daca va fi pozitiv sa ai si o sarcina usoara!pupici

Membru inregistrat la
    04.12.2006
    Postari in forum
    2.333
    Buna Alina si la multi ani pentru sotul tau! Si ziua sotului meu a fost ieri. E un semn bun daca nu ti-a venit ciclul inca. Este foarte posibil sa ai unele dureri prin burta si sa mergi la toaleta mai des in primele luni de sarcina. La mine primele semne au fost durerile de burta, ca la ciclu (pe care nu le-am luat in seama, ca oricum burta ma durea de fiecare data la fel), cresterea sanilor si o durere mult mai mare si mersul des la toaleta mai ales noaptea. Ceva imi spunea si mie ca sunt insarcinata, mai ales ca nu prea mi se intampla mie sa-mi intarzie ciclul, dar mi-era frica parca sa fac un test sa nu fiu dezamagita, de aceea am asteptat pana ce trecusera mai bine de 2 sapt de cand imi intarziase. Asa ca s-ar putea sa ai sanse sa fii insarcinata. Eu iti doersc din tot sufletul.

Membru inregistrat la
    31.01.2007
    Postari in forum
    1.428
    buna camelia si ms pt urari, la fel si sotului tau, sa fie sanatos si sa va iubiti. ms pt ganduri, si sa speram k e bb, oricum inca nu am curaj sa fac un test, mai astept....

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari