Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior kata_kata_76's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.10.2007
    Postari in forum
    2.675
    fetelor bebicii vostri saliveaza?al meu are 5 luni si saliveaza f mult.ii pun barbita la gat ,ca altfel se uda tot.dr mi-a recomandat tantum verde pt saliva,dar nu a dat rezultate.Voi ce folositi?

Floricica Nou Venita mica23's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.07.2006
    Postari in forum
    79
    Majoritatea bebelusilor saliveaza, pana ies dintisorii al meu saliveaza de la 3 luni si tot de atunci il deranjeaza gingiile iar priumul dinte a iesit dupa 8 luni. O perioada a salivat foarte tare iar acum s-a mai diminuat. Medicul a zis ca e normal si nu poate fi impiedicata salivatia. Tot de la saliva, acum o luna a facut o iritatie pe fata destul de uarata dar la fel dr. mi-a spus sa nu il dau cu nimic ca ii maresc sensibilitatea pielii si ca ii va trece de la sine si asa a fost.

Floricica Cu Vechime claudiadinu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2006
    Postari in forum
    8.772
    Da, kata, toti bebeii saliveaza, unii mai putin unii mai mult...
    Al meu de pe la 3 luni nu mai poate sta fara barbita la gat. 1 minut daca il las fara este ud tot pe piept... asa ca... Primii dintisori i-au dat pe la 6 luni juma, iar acum inca unul...
    Stai linistita, nu folosi nimic... creste si se va opri si saliva.
    Pupici!

Floricica Nou Venita aanca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.10.2007
    Postari in forum
    24
    da si antonia mea saliveaza,i-a dat doctorita homeopate dar degeaba.a focut siritatie la gurita......sper sa treaca mai incolo dupa ce ii apar dintisorii.

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Si Elena are perioade cand saliveaza foarte mult..este ceva normal..acum nu stiu daca are sau nu legatura cu dintisorii..are perioade si perioade

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari