Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita okelar's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    4
    Sotia mea a ramas insarcinata. Din pacate fara sa stie ca a ramas a luat pastile pentru a se trata de gripa, majoritatea fiind contraindicate in cazul sarcinii. A fost la doctor la control si acesta i-a spus ca sunt mari sanse ca acest copil sa se nasca cu malformatii. Ce ne sfatuiti sa facem: sa pastram copilul sau sa facem avort?

Floricica Avansata ogabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2006
    Postari in forum
    2.458
    Faceti ceea ce simti voi!Este mai indicat!
    Ce-i drept ii pacat sa iei viata unui bb care sa plamadit in tine.Dar ce pastile a luat pt. gripa? de v-a ingrozit dr ?

Floricica Nou Venita leokris's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.01.2007
    Postari in forum
    34
    si eu tot asa spun faceti cum credeti mai bine,la prima mea sarcina nici eu nu stiam ca sant insarcinata si am luat antibiotice din cauza maselelor atunci nici nu neam gandit la consecinte eram bucurosi pentru bebe si multumim lui Dumnezeu nu a avut urmari acum are 5 ani si e sanatos.De ce nu consultati inca un medic?

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    cel mai bine va faceti analizele
    sunt o gramada de procedee prin care vi se poate spune daca are ceva sau nu
    si depinde si de voi,( daca are ceva ), cum veti suporta sa va vedeti copilul bolnav si puneti in balanta
    dar in primul rind faceti analizele

Floricica Debutanta corneliamate's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2005
    Postari in forum
    623
    mergeti prin credinta ca Dumnezeu este mare. Poti avea copil bolnav chiar daca mananci fff sanatos. Decizia este a voastra, dar gandeste ca e mare pacat sa distrugi viata unui BB, el simte durerile ca si cum le simti tu, el simte ca este in pericol si se fereste de chiureta.

Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    4
    aulin pt masea cam 5 plicuri, biseptrim, gosept, strepsils, tamtum verde.

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    nu mi se par asa de nocive
    cel putin ultimele sunt pt git si am luat si eu in sarcina
    nu stiu de aulin

Floricica Debutanta corneliamate's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2005
    Postari in forum
    623
    daca nu aveti incredere in medicul vostru mergeti la maternitatea Polizu daca sunteti din Bucuresti sau mai aproape de Bucuresti si cautati-o pe d-rita Mogos Magdalena sau d-rita Raluca Ioan. Eu am nascut de 3 ori prin cezariana cu d-rita Mogos iar Raluca Ioan este o amica din copilarie a sotului meu. E bine sa mai consultati si alti medici.
    EX: nasa copiilor mei asteapta al 4-lea copil, la echograf i s-a spus ca trebe sa faca intrerupere de sarcina ca are nu stiu ce probleme copilul, dar ea este total impotriva avortului, a mers la un medic mai bun si i s-a spus sa fie linistita ca bebe este sanatos. Eu spun sa pestreze sarcina ca Dumnezeu este mai mare decat toti medicii. Si voi trebe sa fiti linistiti si sa aveti incredere in Dumnezeu. Pt linistea mamei puteti merge la un Preot pt a face rugaciuni copilului din pantec si totul va fi bine. Credeti-ma ca eu am 3 copii si cu primele 2 sarcini am mers greu numai prin tratament.
    Sigur va merge bine cu aceasta sarcina tinand cont ca o doriti foarte mult. Sa nu faca intrerupere de sarcina.

Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    4
    Pentru toti cei care mi-au dat un sfat: va multumesc foarte mult si va doresc sa aveti cei mai cei copii din lume.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari