Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita fancy's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.08.2007
    Postari in forum
    1
    Ma adresez in primul rand mamicilor,la ce varsta au inceput sa vb.copiii dvs.?

Floricica Nou Venita matheo's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2006
    Postari in forum
    52
    mama si tata a spus pe la 7 luni dar f rar.
    acum are 1 an si 3 luni si spune: uta u cauta(uta cu caruta), pisa, lui(luis), paty(patrik), caca, papa, sili(masina), opasa, pupusa(papusa), ita(baita), ezi (vezi), popa si cam atat.
    incearca sa imite cam tot ce spunem noi, nu-i iese de fiecere data insa.
    pupici!

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    pe la 7 luni a spus mama. Apoi abia pe la 11 luni ai putut spun ca zice ceva evident, nu bolborosela, cuvinte unice, nu propozitii. Numar de cuvinte care a crescut, iar cu propozitii dupa 2 ani.

Floricica Avansata giani's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2007
    Postari in forum
    1.958
    la 6 luni a spus ma-ma ,pe la 7 ta-ta si de atunci toata ziua vorbeste :ta-ta-ta-ta ,ete,ata,da-da-da,la-la-la,na iar cand plange ma sau mam.

Floricica Nou Venita gabrielacristea's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.08.2007
    Postari in forum
    49
    alex a zis pe la 8 luni ma-ma siam fost super incantata,apoi am incercat sa-l invat sa zica si ta-ta,a invatat cam intr-o sapt dar surpriza...dupa ca a inceput sa zica ta-ta nu a mai vrut sa zica mama vreo cateva luni,ma stiga doar cand plangea in rest il rugam sa zica ma-ma si el dadea din capsor si zicea nu-nu,curiv a inceput sa vb pe la 2 ani dupa ce l-am dus la cresa.Bia la un an si 2 luni zice mama tata aida aba baba si acum mai nou taca-taca...nu stiu ce inseamna ..inca

Floricica Nou Venita dianablidaru's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2006
    Postari in forum
    161
    andrei a spus mama la 5 luni si jumatate iar tata la 8 luni, iar apoi a inceputu incet incet sa spuna cuvinte.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari