Ultimele discutii din forum
    Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Sper sa nu fiu singura mamica care se intreaba : atat trebuie sa fie ? Ca sa trec direct la subiect "mi se pare prea mic cocoselul baietelului meu " ... ce sfaturi imi puteti da ?

Floricica Avansata ogabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2006
    Postari in forum
    2.458
    iti intrebi dr
    sau intreaba-ti mama sau soacra

cristina elena
    Guest
    Scumpa mamica dar ce varsta are copilul tau? Nu cred ca trebuie sa ne preocupe "marimea". Nu asta e importanta, cand vor deveni barbati conteaza si altceva. Sanatosi sa fie.

Floricica Debutanta corneliamate's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2005
    Postari in forum
    623
    depinde si de cum este dezvoltat copilul, si da-i pace, sa fie el sanatos, doar nu vrei s-o aibe ca a unui copil mai mare, importanta sa-si faca "treaba" cu ea la maturitate.

Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    s-a descoperit ca circumcizia la baietei ii protejeaza in procent de 60 la suta sa nu contacteze virusul hiv

Floricica Novice ofelia teodorescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.01.2007
    Postari in forum
    468
    Total gresit!!!!!! Nu are nici o legatura!!
    Circumcizia este o metoda barbara si primitiva prin care baietii erau protejati in trecut de infectiile urinare din cauza igienei precare si a fost scuzata dandu-i-se un sens religios! Aceasta metoda este perpetuata si in prezent dar vehement combatuta la nivel mondial!
    Cat despre HIV....aceata infectie se contacteaza in urma schimbului de fluide: sange, sperma..... Asfel ca indiferent daca este sau nu circumcis barbatul poate contacta boala mai ales daca prezinta vreo zgarietura pe penis.....

Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    nu echiar atat de gresit pt ca americanii au anuntat asta ieri la tv in urma unor cercetari. si nu ii obliga nimeni sa ii circumscrie dar parintii o fac totusi aici

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    Fetelor am si eu o intrebare legata de ac. subiect-organul sexual la baietei.despre decalotare.voi cum ati procedat?in carte scrie ca sa se evite orice tentativa de decalotare pana la un an.dar dr. pediatrii au alta parere-decalotarea treb sa se faca cat mai repede.cel putin mie asa mi s-a spus.voi ce parere aveti?

Floricica Senior nevgian's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2006
    Postari in forum
    3.298
    eu nu i-am decalotat organul,nu sunt de acord cu asa ceva.mie medicul de la bucuresti mi-a spus ca nu este bine sa decalotam noi,se spala bine si asa.si nu am avut nici o problema pina acum.dar fiecare face cum vrea.

Floricica Novice catalinastatica's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.02.2007
    Postari in forum
    481
    Eu il decalotez usurel pt a evita o interventie chirurgicala mai incolo. Mi-a recomandat pediatrul sa il dau cu kanamicina si sa il decalotez usor din ce in ce mai mult. Mama mea e asistenta la municipal la chirurgie si a zis ca a avut un pacient de vreo 65 de ani pe care trebuia sa il sondeze si nu a putut pt ca avea fimoza. Sunt madici care ii decaloteaza la cabinet dintr-o data si ii doare. Asa ca prefer sa o fac eu acasa usurel :) Multa sanatate la bebel

Floricica Novice catalinastatica's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.02.2007
    Postari in forum
    481
    Ai dreptate, fiecare face cum crede ca e mai bine. Am mai scris eu ca sunt 10 persoane cu 100 de pareri...Sanatatea si fericirea bebelului nostru e cea mai importanta si noi decidem deocamdata ce e mai bine pt ei :)

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari