Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta bellla's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.11.2006
    Postari in forum
    785
    Buna ,mamicutze!Vreau sa va intreb ce calitati trebuie sa aiba o mama ?Dupa mine o mama adevarata trebuie sa fie iubitoare,rabdatoare ,intelegatoare...Astept parerile voastre.Pupici!!!

Floricica Nou Venita alina27's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.10.2006
    Postari in forum
    64
    in primul rand.........rabdatoare.....ceea ce sa fiu sincera,noua ne cam lipseste...iar sincer...nu cred ca exista mama adevarata.

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    saraca "mama adevarata"!
    pe lanag mama adevarata trebuie sa fii si o sotie iubitoare,asa ca nu le poti impaca pe amandoua!
    eu zic ca poti fi o mamica adevarata,dar aici trebuie sa intervina si taticul...si asta daca exista...pt ca din pacate pt unele mamici nu exista si ele sunt si mamici si tatici...

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    nu cred ca exista mamica ideala. e ca si cu femeia ideala cu ochii de la un star, cu picioarele nu stiu carui top model... esti mama copilului tau.ATAT! si esti cea mai buna mama pt ca esti mama lui si el te iubeste asa cum esti. da, trebuie sa fii rabdatoare si iubitoare, dar fiecare mama e cea mai buna, asa cum fiecare copil e cel mai cel pt fiecare dintre noi.bineinteles aici nu discutam despre famiiliile in care sunt probleme.

Membru inregistrat la
    06.11.2006
    Postari in forum
    785
    De acord cu tine.Exista mama adevarata!

Membru inregistrat la
    06.11.2006
    Postari in forum
    785
    Cred ca este important cum te percepe copilul tau cand e capabil sa inteleaga anumite lucruri.Pentru el esti ideala,nu dupa un tipar anume.

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    de ce nu?discutam despre toate mamicile in general!aici avem si astfel de mamici,asta inseamna ca ele nu mai sunt mamici?

Membru inregistrat la
    06.11.2006
    Postari in forum
    785
    Bine zis!

cristina elena
    Guest
    Pai pentru fiecare copil mama lui e mama ideala. Normal ca in ziua de azi cu atatea greutati se aduna stres si-ti mai pierzi rabdarea cateodata. Dar eu zic ca o femeie adevarata, adica cu dorinta materna va stii sa fie o mamica adevarata si ideala pentru copilul ei. Iubitoare, rabdatoare, intelegatoare, harnica, inteligenta, curata, ordonata, etc.

Floricica Avansata munteanu raluca's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.09.2006
    Postari in forum
    2.001
    Ai dreptate cris,ai zis cam ce-am vrut eu sa zic.
    Dar sa vedem si cum ne apreciaza copii peste cativa ani.sunt cazuri cand copii nu-ti sunt deloc recunoscatori si asta e cel mai ingrozitor pentru o mama.

Membru inregistrat la
    06.11.2006
    Postari in forum
    785
    Sa speram ca puii ne vor aprecia si iubi cand vor creste!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari