Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta gugu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753
    Saluty,

voua vi s-a intamplat sa va pierdeti rabdarea cu bebicii vostri? In ultimul timp devin foarte irascibila cand plinge si nu adoarme repede. Ce as putea sa fac. Il alaptez de 4 luni jumate, altceva nu -i dau inca de mancare (sfatul medicului)si grasunelul are peste 9kg. Vi s-a intamplat si voua sa va enervati pe bebici vostri? O fi vorba de depresie sau e doar o stare de oboseala.? Orice ar fi ...ma simt tare prost dupa ce ma ratoi la el.

Bi

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Da, si mie mi s-a intimplat, denenumarate ori, tot asa, cind era mai mic. cred ca e vorva de o suprasolicitare. Ca deh, degeaba ti-ai trimite sotul, ca el nu il poate alapta.

Pe masura ce creste devine tot mai usor, mai ales dupa ce il diversifici.Dupa ce faci asta, in intervalele cind bebele nu va trebui sa pape de la tine, si daca ai cu cine sa il lasi, sa te departi de el, 2, 3 ore, sa iti fie dor de el, si va fi mult mult mult mai bine.
    La mine a functionat.

Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753
    Multumesc mult ptr. sfat. Incepeam sa-mi fac griji ca va trebui sa ajung la psiholog.
    Multa sanatate
    Bi

Floricica Nou Venita elena_andrei's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.01.2007
    Postari in forum
    132
    si al meu a avut 10kg la 4 luni, dar am inceput diversificarea ptr. ca nu se mai satura (medicul la fel mi-a recomandat pana la 6 luni numai san)- poate fi si asta un motiv de suparare
    la 6 luni cand l-a vazut mi-a spus ca sa mai alaptez o luna si apoi sa introduc alt laptic ptr. ca e ff bine dezvoltat
    _________
    elena.

Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753
    Elena, de unde stiu daca se satura?
    Mie inca nu mi-a golit niciodata sanii complet . Intotdeauna ramane laptic dupa ce papa. Incerc sa-i mai dau dar refuza destul de violent si prefera suzetutza....imseamna ca s-a saturat nu-i asa?
    Bi

Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753
    hei fetelor...ma chinui de ceva vreme sa-mi aduc o poza de pe albumul meu... aici.....dar nu reusesc...imi spuneti si mie cum sa fac?
    Miltumesc
    Bi

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Este un subiect la diverse, "Cum sa puneti o poza pe forum" sau cam asa ceva. Acolo e f bine explicat. Sper sa gasesti.

Floricica Nou Venita gabitza_gargaritza's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.12.2005
    Postari in forum
    18
    nu stiu daca golitul sanilor este un semn. in prima luna dupa ce am nascut curgea laptele pe mine tot timpul. bianca plangea nonstop si nu dormea deloc. dormea numai cand era in brate. ma gandeam ca nu s-a saturat si ii dadeam san, dar plangea si refuza. credeam ca sunt colici. dar se pare ca laptele meu nu era suficient de hranitor. pentru ca eram atat de sfarsita ca atunci cand dormea, preferam sa dorm decat sa mananc. eram terminata, aveam rani de ma bufnea plansul cand sugea. cand am ajuns la medic, a cantarit-o si a vazut ca nu luase in greutate. cred ca cel mai bun semn este plansul (daca e foame plange) si greutatea. parerea mea, cum se spune

Floricica Nou Venita gabitza_gargaritza's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.12.2005
    Postari in forum
    18
    mi s-a intamplat. vezi raspunsul la cealalta intrebare. eram obosita, nemancata si plangeam cand vedeam ca se trezeste. in plus a izbucnit si sotul meu o data. mi-a zis ca ce credeam ca un copil e ca o papusa care o pui undeva si gata. credeam ca sunt o mama rea. dupa ce a inceput sa manance formula si dormea un pic mai bine, am inceput sa ma bucur si eu de ea.

Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753
    mi-am dat seama...era vorba de oboseala....eu eram de vina ....nici o depresie....am inceput sa-mi mai pun sotul la treaba....ca doar nu le pot face pe toate asa cum credeam. Acum suntem tare agitati din cauza dintilor cred....eu tot asa zic...dar sunt mult mai linistitta...acum dorm msi eu seara cand adoarme el...pe la orele 21 cel tarziu si e mult mai bine
    sanatate
    Bi

Floricica Avansata clauditza28's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.12.2006
    Postari in forum
    1.845
    eu a trebuit sa stau cu nepotelul meu de cateva ori cand era mic! si era asa de " urlacios", dupa 3 ore eram terminata psihic!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari