Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata micki's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.11.2006
    Postari in forum
    1.951
    Buna mamici

Alexandra la 1 an cantarea 9 kg....si desi mananca non-stop acum la 1 an si 2 luni nu a mai luat un gram in greutate!

Floricica Avansata micki's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.11.2006
    Postari in forum
    1.951
    nu stiu ce se intampla,iar medicul pediatru zice sa nu ma ingrijorez daca bebica papa!

Floricica Nou Venita ambrus silvia's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.01.2007
    Postari in forum
    47
    dupa ce incep sa umble singuri nu mai pun kg. pe ei.Albertina la un an si trei luni a avut 11kg,dar acum umbla mai mult si nu sta cuminte numai cat mananca si se vede parca nu mai e asa grasunica.Poate nici cantarul unde ai fost nu e super bun si mie mi s-a intamplat cand am cantarit-o la medici diferiti.

Floricica Senior nevgian's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2006
    Postari in forum
    3.298
    stai linistita ca asa se intimpla,cind umbla toata ziua nu prea mai ia in greutate.daca e vioaie si nu da semne ca este bolnava nu ai de ce sa te ingrijorezi.

Floricica Debutanta corneliamate's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2005
    Postari in forum
    623
    Eu am un baietel de aproape 3 ani si are dor 13Kg, de un an nu a luat nimic in greutate si pe langa asta mai este si maruntel are doar 90 cm si trebuia sa aibe cam 97 cm, iar noi ca parinti nu suntem marunti, eu am 167 cm iar sotul 183 cm. Mai am si o fetita de 9 luni si ea e tare slabuta, are doar 7200g. Ambii copii mananca bine, dar daca sunt sanatosi greutatea nu conteaza ffff mult. Dar e bine sa-i faci o analiza de coprocultura si coproparazitologic.

Floricica Nou Venita andronache's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2007
    Postari in forum
    62
    Denisa la 1 an are 9 kg asa ca ,daca copilul e sanatos si mananca,greutatea nu e o problema.

Floricica Nou Venita ionas's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.04.2007
    Postari in forum
    35
    Buna mamicilor.
    Am aterizat si eu pe aici si ma bucur tare mult.
    Nu va mai plangeti! Am o fetita de 1 an si 2 luni si nu ii place sa manance deloc ma chinui cu ea, nu ii place decat fructe si alea trase de par si are 7,500Kg ultimile 2 luni nu a luat deloc in greutate decat in lungime, si sunt disperata.I-am facut analize de sange si au iesit bune, am crezut ca are anemie. Stie cineva ce mai tre sa fac? Mai trece cineva prin situatia asta?

Floricica Nou Venita ionas's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.04.2007
    Postari in forum
    35
    Fetita ta e slabuta? Dar a mea are 1 an si 2 luni si are greutatea cat fetita ta!
    De asta ce mai zici?
    Ce analize sunt astea, ca tre sa le fac si eu..

Floricica Debutanta camicata1976's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.08.2006
    Postari in forum
    958
    Coprocultura este o analiza a scaunului pt depistarea eventualilor paraziti intestinali.

Floricica Debutanta corneliamate's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2005
    Postari in forum
    623
    coprocultura e pt depistarea infectiilor (iustina a avut o infectie, facea KK des, inchis la culoare, mirosea urat si facea cu firicele de sange), iar coproparazitologic - este pt depistarea parazitilor intestinali. Coproparazitologic trebe sa faci 3 analize din KK. Ti se va spune de la laborator sau medicul de familie.
    Sa ne tii la curent. E chiar ffff slabuta fetita ta.

ange-1975
    Guest
    BUNA MAMICI,intru si eu aici pt ca si eu aveam o problema cu greutatea fiicei mele.La nastere a avut 3000g la 3 luni avea 6000g
    ,iar la 1 an 7 600.ce ziceti voi?
    am fost la medici am depistat o usoara anemie ,i-am dat fier 6 luni acum are 1,7 ani si cred ca are vreo 9,5 kg e foarte activa , cind mananca ,cind nu maninca dar pe unde am fost cu ea toti mi-au zis ca fiecare copil are ritmul lui de crestere.si m-au intrebat: noi cum am fost mici ? slabuti sau ...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari