Ultimele discutii din forum
    cdl
    cdl este offline.
    Floricica Avansata cdl's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.03.2007
    Postari in forum
    2.271
    Haideti sa vedem da cat timp suntem plecate din tara si daca am reusit sa ne implinim visurile, a meritat sa facem pasul pe care l-am facut?

Floricica Cu Vechime violetatoronto's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.07.2007
    Postari in forum
    5.176
    Buna eu sunt plecata din 28 iunie 2007,sunt in Canada impreuna cu sotul meu,si cea mai mare implinire a mea aici este ca am ramas gravida si voi avea un BB canadian,ne/am gasit un apartament confortabil,ne/am luat o masina,si ne/am gasit amandoi servicii,urmeaza sa ne echivalam studiile,si sper ca la anul sa lucram in domeniul nostru!
    Eu cred ca a meritat pasul facut de a lua aceata decizie de a emigra aici,ne simtim bine aici,ne/am adaptat din prima clipa(mai naspa cu schimbarea fusului orar,ca ma trezeam noaptea in primele 2 sapt pe la 2,3...hihi dar ne/am obisnuit in timp)suntem multumiti!
    PUPICI!si asteptam si alte pareri!

Floricica Avansata lauraaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2007
    Postari in forum
    1.234
    buna fetelor eu sunt plecata din 12/04.2006 eu sunt fericita si ma simt implinita 99% eu sunt gravida deci nu lucrez iar sotul e cu afacerile lui,magazinul,,etc,..voi fi implinita cand ne mutam in romania hihihi pupici

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Fetelor, eu sunt plecata din 14.01.2006. Si da, sunt fericita aici. Am plecat pt. ca mi-am urmat sotul (el e american), care n-avea cum sa se stabileasca in Romania, pt. ca are copii aici, pe care, va dati seama, nu putea sa-i paraseasca. De fericita si implinita pot sa zic cu mana pe inima ca sunt. Nu mi-am dorit o cariera, nu mi-am dorit bani, mi-am dorit un sot care sa ma iubeasca si copii. Iar acum am exact ce am vrut. :) Am lasat multe in urma, insa iubirea si linistea sufleteasca de care am parte compenseaza tot.

cdl
    cdl este offline.
    Membru inregistrat la
    26.03.2007
    Postari in forum
    2.271
    Eu sunt plecata din ianuarie 2001, dupa 3 ani am terminat cu echivalarea studiilor si de atunci muncesc in ramura mea. Sunt asistenta medicala, in tara am muncit 13 ani in pediatrie iar aici am fost nevoita sa invat radiologie, dar sunt multumita. Nu zic ca nu mi-e dor de tara, dar acum am viata mea aici. Implinita de tot nu sunt, ceea ce-mi lipseste este un copil, sa speram ca va veni.

Floricica Debutanta laura81's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.03.2007
    Postari in forum
    620
    Eu sunt plecata de prin 2002,cum am dat examenul de licenta a treia zi eram aici,insa am plecat pentru sot..el este de aici.Eu lucrez la firma lui,de acasa cateva ore pe saptamana,nu ma simt implinita pe planul profesional,insa ma simt implinita pe plan familiar.Nu as putea avea un sot mai bun nici in 1000 de ani.Chiar daca bebe ne-a schimbat putin relatia,ne adaptam.Daca ar fii conditii ne-am muta in romania,insa deocamdata stam aici.

Floricica Cu Vechime violetatoronto's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.07.2007
    Postari in forum
    5.176
    CDL unde esti stabilita acum??
    LA celelalte fete mi/am dat seama de la avatar dar de tine nu!

cdl
    cdl este offline.
    Membru inregistrat la
    26.03.2007
    Postari in forum
    2.271
    In Spania.

Floricica Avansata dienuka87's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.09.2006
    Postari in forum
    1.448
    Eu sunt din august,2003 in Portugalia,si am nascut aici pe comoara noastra!Pot sa spun ca ne-am implinit,avem multe aici...nici nu se compara cu Romania!
    Ne este dor de tara,dar deocamdata nu ne gandim sa ne intoarcem!

Floricica Avansata lauraaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2007
    Postari in forum
    1.234
    buna diana,de unde esti din romania?

Floricica Avansata dienuka87's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.09.2006
    Postari in forum
    1.448
    Buna!Eu sunt din Bacau iar sotul din Suceava!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari