Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta bellla's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.11.2006
    Postari in forum
    785
    Am vazut ca este un topic despre zodii si m-am gandit sa va intreb daca vi s-a ghicit vreodata in cafea sau carti?

Floricica Debutanta bellla's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.11.2006
    Postari in forum
    785
    Cred mai intai de toate in Dumnezeu,dar printr-o intamplare am ajuns cu cativa ani in urma sa-mi ghiceasca o doamna in cafea si carti si culmea este ca s-a adeverit cam tot.SA FIE DOAR COINCIDENTE?

Floricica Senior getutica's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.10.2006
    Postari in forum
    2.571
    Chiar daca se nimeresc prezicerile, pana la urma ce farmec mai are viata daca stim ce va urma, fie bun sau rau? Viata are farmecul ei, tocmai prin suspansul zilnic ce ni-l ofera.

Floricica Senior getutica's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.10.2006
    Postari in forum
    2.571
    Daca stiu ca-mi va fi bine, voi deveni mai delasator, iar daca stiu ca-mi va fi rau incep sa ma agit, exact ca-n "povestea cu drobul de sare" si pana la urma tot nu pot sa schimb nimic. Cel mai bine e sa traiesti clipa!

Floricica Senior kryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.11.2006
    Postari in forum
    4.617
    Eu nu cred in nici un fel de "ghicit"...iar daca se nimereste sa ni se ghiceasca "bine"...consider simple coincidente.

Floricica Nou Venita andu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    18
    BUNA SEARA! PAREREA MEA E CA NOI INFLUENTAM TOTUL ,DACA TI SE ZICE DE RAU AJUNGI SA TE FERESTI IN ASA HAL DE CE TI S-A ZIS INCAT AJUNGI SA PROVOCI TU SINGURA TOT CE-I RAU[drac]

Floricica Avansata oare's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.07.2006
    Postari in forum
    1.224
    bine, bine, dar cand iti spune ca in maxim 3 luni te mariti si ca in anul care urmeaza o sa ai si un bebe, asta dupa ce te-ai certat cu prietenul tau si stii ca e ireversibil? si cand toate astea chiar se intampla iar tu te mariti cu tipul care-ti era cel mai antipatic in tot universul? iar cu 2-3ani in urma iti spusese niste chestii care chiar nu depindeau de tine si s-au intamplat fix in aceeasi zi? ce mai spuneti? iar ,,ghicitoarea'' e un tip la vreo 35 de ani cu niste ochi albastri.

Floricica Avansata munteanu raluca's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.09.2006
    Postari in forum
    2.001
    Bunica mea mai ghiceste in cafea.La ghicitoare nu am fost niciodata.in carti stiam sa "dau"si eu.
    De crezut nu prea cred.
    in horoscop nici atat.
    Horoscop pot sa va fac si eu,cum doriti,de bucurie sau suparare.

Floricica Avansata oare's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.07.2006
    Postari in forum
    1.224
    ca-n orice meserie cred ca-s unii care stiu si altii care bajbaie!

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    eu cred ca toti (toate) ghicitorii au "termenii" lor [e care ii folosesc la orice om caruia ii ghiceste.au "darul" de a te trage de limba sa zici din pasurile tale si normal ca apoi incepe si insira vrute si nevrute....
    nu cred in asa ceva!mai degraba pare a distractie daca e cineva sa ghiceasca!mai repede m-as indrepta spre interpretarea viselor...unel vise spun mul mai mult....dar nici cu asta nu am treaba!inainte,cand eram mai mica,devenise c un fel de obsesie..tot ce visam noaptea se intampla a2a zi..eh,aproape tot!si de cand nu ma mai gandesc asa la vise,nu mai patesc asa,ft rar...
    am vazut o emisiune cu dr andrei 9595,exact despre ce mi se intampla mie cand eram mai mica....ft interesant...
    tot la el am vazut si emisiunea cu ghicitori sau fenomene paranormale.ft buna emisiunea,mai urmaresc,cand si cand!

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    de obicei merg la ghicit oamenii slabi...care au pb si nu stiu ce sa mai faca!mai bine ar merge la Biserica!
    unii din curiozitate...ca sa nu fiu asa rea...cam asta e motivul...de fapt ghicitoare-vrajitoare...tot pe acolo,asa ca mai bine nu!
    daca nu crezi in farmece....de ce ai merge la ghicit!daca dai crezare farmecelor,atunci se prind de tine!si de ce?pt intr-adevar exista si Bine si rau in lume,exista si Rai si iad...e ceva gen autosugestie....iti faci rau cu mana ta!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari