Ultimele discutii din forum
    Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Trebuie sa fim insa foarte atente ca sa ne dam seama dar e interesant

Daca bebele scoate urmatoarele sunete va puteti da seama ce nevoi are:

heh-heh=disconfort

neh-neh=ii este foame

oehe-oehe=ii este somn

ea-ea=are dureri de burtice,trebuie sa aibe vanturi

eh-eh=vrea sa ragaie

Stiu ca nu avem timp sa ii ascultam cand plang dar cand plang prea mult asociati sunetele si poate il puteti ajuta cand il doare burta.

Doamna care a venit la emisiune a facut si experiente in direct si a functionat.Acest limbaj trebuie fructificat in primele 3 luni de viata altfel bebele renunta sa va mai vorbeasca.

Bafta multa!

Floricica Avansata ogabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2006
    Postari in forum
    2.458
    e adev. acesta este limbajul bb

Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    daca ascultam cu atentie si le satisfacem nevoile sunt foarte perceptivi si nu mai plang fara rost

Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    abea astept sa aplic metodele astea noi cu noul bebe cu toate ca cu Tia m-am inteles bine din prima clipa si a fost cuminte,
    la ce nu ne intelegem e mancarea. eu vreau sa isi manace portia si ea dupa ce se satura stie ca nu mai vrea. si degeaba mai incerc ca numa facem vre-o boacana.o data mi-a da farfurioara jos din mana si o data facea bulbuci cu papa. asa ca mai bine putin decat prea mult. ca daca zice ea ca nu ii trebe cred ca stie ce zice.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari