Ultimele discutii din forum
    Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    nu exista nici un mijloc de indepartare a celulitei in afara de intretinerea armonioasa a corpului.Deci trebuie sa mncam sanatos si sa ne miscam

Floricica Debutanta corneliamate's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2005
    Postari in forum
    623
    ma intreb ce mai este sanatos in ziua de azi...cumpar mere si nu au nici un gust cica sunt romanesti.

Floricica Novice ofelia teodorescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.01.2007
    Postari in forum
    468
    Ba exista un mijloc de indepartare a celulitei....Lipoaspiratia.

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    trebuie sa mananci bine,sanatos,fructe multe....legume....
    apa cu lamaie sa nu lipseasca...gimnastica(exerciti speciale) si masaj...sauna(sau baie firbinte si dus rece la final)!
    tocmai azi dimineata am vazut emisiunea cu florentina pe prima tv-la ora 8,despre celulita vorbea.
    dar pt toate astea trebuie sa ai si timp...si de ce nu si bani ca sa mananci atatea fructe........zicea ca in special grapefruit....

Floricica Avansata lumia.'s Avatar
    Membru inregistrat la
    16.09.2006
    Postari in forum
    1.458
    La inceput ma deranja,dar acum nu-mi doresc decat sa fiu sanatoasa,au altii necazuri mai mari decat asta
    Imi dau cu creme,fac un pic de gimnastica ,incerc sa mananc cat mai natural,dar nu neaparat pt celulita

Floricica Nou Venita symo24's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.01.2007
    Postari in forum
    4
    eu am auzit de la cineva ca persoanele care beau multa apa si lichide nu au celulita este testat

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    o reteta pt indepartarea celulitei pe care am citit-o intr-o revista , pe langa alimnetatia sanatoasa si apa mult e sa se exfolieze pielea cu cafea amestecata cu ulei. se freaca bine pe piele si se spala.cica face minuni...

Floricica Nou Venita pinteaanca's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.06.2007
    Postari in forum
    53
    si eu sunt in plin proces de schimbare. au trecut 6 luni de cand am nascut (cu cezariana), si avand in vedere ca in timpul sarcinii am pus 25 kg si eu fiind slabuta inainte (si acum pielea nu mai are tonusul de inainte) , am inceput cu sportul, adica tae bo, cate 30 min. in fiecare dimineata si apoi cate 30 min de exercitii Pilates. pt. celulita fac masaj anticelulitic si am inceput sa beau f. multa apa plata (auzisem ca e f. bine). am sa va dau un pont pt. a avea o piele catifelata: folositi de doua ori pe saptamana o crema de exfoliere pt. corp, face minuni, indeparteaza celulele moarte de la suprafata pielii, lasand sa intre mai usor cremele de corp pe care le aplicati. Cotuca, am sa incerc si grapefruitul, imi placea f. mult cand eram insarcinata. am 2 saptamani de cand o tin, cu sport, cu masaj, etc, si ma simt f. bine, si vad si un inceput (mic ce-i drept) de schimbare, vedem colo peste 6 luni. incerc deasemenea si cu alimentatia, dar e mai greu, dar incet, incet, scap eu si de sarmalute si fripturica

Floricica Nou Venita murcicuta's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.07.2007
    Postari in forum
    101
    Eu am incercat si cu produsele de la Vichy si a mers.

Floricica Nou Venita sabmarc's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.04.2007
    Postari in forum
    108
    alimentatie sanatoasa, lichide multe, sport, creme anticelulitice.

Floricica Nou Venita me&&he's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.09.2007
    Postari in forum
    281
    Si mie imi aparusera putine celulita la un moment dat. Am mers foarte mult pe jos si am baut multe lichide si acum se pare ca nu mai am probleme. Ati fi uimite sa aflati ce efect are mersul pe jos, face picioarele foarte frumoase. Eu funduletul il aveam plat acum doi ani, si acum e tare si rotund ;).

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari