Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita symmy's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.05.2008
    Postari in forum
    4
    Buna ziua.Am 23 de ani am fost insarcinata in 4 luni( dar la o ecografie facuta pe 27.06. am aflat ca copilul era mort de 3 saptamani(avea 15saptsi 5 zile) si pe data de 30.06 am facut avort...Mi s-a zis ca timp de 6 sapt sa evit contactul sexual...dar nu am facut asa si nu stiu nici cum sa ma protejez deoarece pastile nu pot lua de capul meu...metoda calendarului cade deoarece nu stiu cum imi va veni ciclu si alte metode chiar nu stiu(mai e cea cu prezervativul dar nici nu ma gandesc la ea). As vra sa stiu cam ce s-ar intampla daca din greseala as ramane iar insarcinata in aceasta perioada. Stiu ca dupa un avot e bine sa astept 6 luni pana la o noua sarcina. Va multumesc!

Floricica Avansata gsoema's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2008
    Postari in forum
    1.763
    Buna!Eu sint trecuta prin asa ceva!Am pierdut o sarcina la 3 luni in mai si dr spun ca tb sa astept 3-6 luni pina la o noua incercare!La mine nu a vrut sa se mai intimple,dar sint pe ele,in schimb cunosc o tipa care a ramas urmatoarea luna si acum are 5 luni de sarcina si totul e ok.Stai linistita,nu cred ca ramai repede asa si daca da e de la dd si stie el ce are de facut.Multa bafta!

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Draga symmy,

Bine ai venit in comunitatea de prieteni Copilul.ro .

Imi pare rau ca a trebuit sa treci prin asemenea momente. in cadrul acestui topic, exista subiectul Sarcina dupa pierdere de sarcina. Te invit sa postezi acolo pentru ca vei putea sta de vorba cu alte fete care au trecut prin acelasi lucru.
    Eu iti doresc multa sanatate si sa ai un bebe cat mai curand!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari