Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita kikina's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.02.2007
    Postari in forum
    5
    As dorii sa aflu ce mananca un copilas la gradinita?

cocolino12
    Guest
    pai...eu il am la cresa dar au acelasi meniu ca la gradinita
    dimineata:ora 8-ceai,lapte cu paine si unt dulceata,pate,cascaval,etc
    la pranz ora12-fel 1-ciorba sau supa
    fel 2-piure cu carne,snitele,etc
    desert
    la ora16:gustare:fructe,etc
    Acest meniu este bineinteles pentru program prelungit

Floricica Nou Venita pirvu dorina's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.02.2007
    Postari in forum
    7
    Pai este afisat in fiecare gradinita meniul zilnic,dar daca voi nu va duceti in gradinita pot sa-ti spun ca le ofera cantitate zilnica necesare de legume ()ba eu cred ca si suplimentar)si cantitate minima necesara de carnita.Daca este un copil mai mancacios atunci nu ai de ce sa-ti faci griji;dar daca acasa mananca doar sa supravietuiasca (ca si copilul meu)cred ca ar trebiu sa-i suplimentezi masa cu o gustare mai consistenta(cereale,lactate,sau carnita)

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Buna ziua! Numele meu este Laura Mirancea si va contactez de la emisiunea Supernanny de la Prima TV. Noi cautam parinti care doresc pentrul copilul (copiii) lor o educatie foarte buna, care doresc sa-si dezvete copilul de unele obiceiuri sau pur si simplu sa aiba in preajma, cateva zile, o persoana specializata in educarea copilului.
    Daca doriti sa participati la aceasta emisiune,una dintre conditii este sa aveti un copilas cu varsta intre 4-8 ani si care sa nu fie prea linistit sau prea ascultator . In plus, veti fi recompensati pt participare.Adresa de mail la care va puteti inscrie este: laura.mirancea@paprika.ro, unde va rog sa lastai si un nr de telefon la care sa va pot contacta pentru a va oferi mai multe detalii.
    O zi frumoasa tuturor!

Floricica Nou Venita dialnyko's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.02.2006
    Postari in forum
    87
    Ai descoperit care este meniuil copiilor la gradinita???
    La noi se da dimineata lapte cu cacao si cereale sau ceai cu margarina+gem, salam, brinza, cascaval..., la prinz ciorbita de zarzavat, de pui, de cartofi, cu periosoare, supa cu galuste, cu taitei,smintina cu mamaliguta, mazare, copane la cuptor cu salata de varza, salata orientala, musaca, ghiveci de legume cu carne, piure cu friptura+salata/muraturi, chiftelute cu sos, ardei umpluti, sarmalute, macaroane cu brinza, pilaf cu carne, mincare de pipote si inimi, ciulama, ficatei de pui innabusiti... Cam asta e ce-mi amintesc acum. Meniul este foarte diversificat, in fiecare zi altceva, iar perioada de rotatie este cam de 2 saptamini.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari