Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    eu am intrebat pediatra..a spus sa-i dau capsuni cat mai tarziu..sunt foarte alergice..

si daca ii dau sa-i dau cand apar la noi..nu cele aduse din import.

Floricica Debutanta lizuc's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.08.2006
    Postari in forum
    811
    Eu inca nu i-am dat capsune lui Andrei( are un anisor si 2 zile), dar cunosc mamici care le-au dat puilor chiar mai devreme de a implini un an si nu au patit nimic.Asa ca depinde de copil si mai ales de cat este de predispus la alergii.

Floricica Debutanta juliana's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.09.2006
    Postari in forum
    912
    EU AM INCERCAT SA II DAU ACUM 2 SAPTAMANI DAR NU A VRUT DAR IMI ERA TOTUSI TEAMA SA NU FACA ALERGIE MAI BINE CA NU I-AU PLACUT

Floricica Debutanta gabi_alex's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2006
    Postari in forum
    703
    Eu i-am dat lui Alex capsuni ( si din import si din cele de la noi) si nu a patit nimic.

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    si eu le-am dat si de import si de la noi fara probleme
    la cea mare mai tarziu , cam pe la 6 luni, dar la cea mica cam pe la 4 fara nici o problema
    si sunt ambele innebunite dupa ele

Floricica Avansata alde_roby's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.12.2006
    Postari in forum
    1.174
    eu i-am dat prima capsunica lui Razvan pe la 9 luni
    ii dau din cand in cand , ori asa ca atare fructul...ori in pireul de fructe. Asa am vazut ca nu este alergic. Saptamana trecuta i-am dat 4 zile la rand fragute aduse de parintii mei de la tara de la munte.Ii plac, sunt foarte aromate si gustoase.

Floricica Nou Venita dianablidaru's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2006
    Postari in forum
    161
    i-am dat de mult capsuni lui andrei si nu am avut probleme.

Floricica Nou Venita aurasumeu's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.03.2007
    Postari in forum
    192
    buna.si fata mea maninca capsuni sii plac tare mult.maninca si cirese. de la 9 luni

Floricica Nou Venita sunt mamica's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.05.2007
    Postari in forum
    82
    Buna fetele!eu i-am dat"capusuni" cum zice baietelul meu de la 6 luni si am inceput cu jumatate pe zi sa-i vad reactia organismului.si nu au fost probleme acum mananca pe saturate.

Floricica Novice felicita's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.01.2007
    Postari in forum
    362
    SI EU AM EVITAT SA-I DAU CAPSUNI LUI ANTONIO PINA DE CURIND SI ACUM LE MANINCA CU PLACERE SI NU S-A INTIMPLAT NIMIC.

Floricica Nou Venita mamadana's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.05.2007
    Postari in forum
    6
    Si eu i-am dat fetei mele tot de pe la vreo 9 luni dar nu i-au placut.N-a facut alergie..cred ca depinde de copil.Eu am in permanenta ketof in casa asa ca la primele simptome ii dau.(mi-a facut o singura data alergie..la portocale, dar cred ca din cauza ca erau tratate, in nici un caz nu e alergica la ele, dupa vreo 2 luni de la eveniment i-am mai dat si n-a patit nimic)

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari