Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice anabutucutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2006
    Postari in forum
    598
    ioana mea are acum 3 luni si 12 zile si am probleme cu voma asta! de cand am nascut-o mi-a vomitat mai mult sau mai putin...de 2 sapt imi vomita f.rau, arunca! i se umple gura cu lapte imediat dupa ce mananca, cand incerc sa-i scot aerul...

voi ati patit asa? nu cred ca mai e deschis subiectul, daca da, scuze!

Floricica Avansata ogabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2006
    Postari in forum
    2.458
    vomita totul ce mananca?

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    si eu am probleme de genul.de fiecare data cand scoatem gazele iese si putin laptic.dupa ce scoate gazele il pun imediat la orizontala si inghite imediat lapticul care vine.ma gandeam ca are probleme cu stomacul.dar acum cand am inceput sa papam piure de fructe si supica nu se mai intampla nimic.doar cand papam laptic.deci,ma gandesc eu,ca nu are nimic la stomacel.doar ca mananca f repede si inghite f mult aer.supica si piureul il papam incet cu lingurita.

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    am patit asa de cand s-a nascut!
    mie dr mi-a zis ca regurgiteaza,manca prea mult si surplusul era scos afara din stomacel.
    intreaba dr,nu cred ca e voma.vine cu jet puternic de fiecare data?
    am filmulete cu niki in care regurgiteaza,daca te ajuta,iti pot trimite sa vezi daca e la fel!nu trebuie sa te sperii...si eu am patit la fel ca tine.
    si acum mai da afara pt ca mananca mai mult decat ii intra in stomacel.e o mancacioasa de cand s-a nascut,nu degeaba are 12 kg la 11 luni si 84 cm!

Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    da,cred ca mai scria undeva de regurgitari,varsaturi.

Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915

http://www.copilul.ro/home.php?&s=3_1&id=515&cafenea=1&idold=&old=2

Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    cand aveti nevoie de ceva dati mai intai cautare in forum este butonul sus in dreapta deasupra insemnarilor noastre,mai exact deasupra la "du-te la pagina...."
    http://www.copilul.ro/home.php?&s=3_1&id=1623&cafenea=1&idold=329&old=2

Floricica Nou Venita miha_gabrian's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.01.2007
    Postari in forum
    237
    Si Ana face ceva de genul asta. mai exact, seara, mananca o sticluta intreaga intr-un suflet, apoi "da la ratuste", mananca iarasi, si nani! dr zice ca nu are nimic. am incercat sa o intrerup din mancat si sa o tin ridicata, am schimbat tetina, i-am dat san, degeaba! face la fel. explicatia mea e ca dupa baita i se face foame si nu mai are rabdare si papa prea cu pofta. altceva nu stiu ce sa zic.

Floricica Nou Venita floryleb's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.06.2006
    Postari in forum
    145
    si eu am inceput sa ma confrunt cu problema vomatului si a aruncatului de laptic din gura. sanii mei au f mult lapte, iar jetul este destul de puternic, cateodata mi se pare ca se ineaca cu laptic la nici 5 minute de supt, face asa de urat, parca ar avea o iritatie in gat , se inroseste la fata iar burtica i se intareste. sincer cam incepe sa ma sperie. cand incep sa-i scot aerul, da ceva laptic afara. eu incerc sa-i dau lapte cat mai mult, pt ca asa mi-au zis asitentele de la maternitate (10 min la un san si 10 la celalalt), dar bebelul meu se satura doar dupa 10 minute de supt si doarme f mult. oare e normal? astazi dupa ce i-am dat san 20 min, a stat el ce a stat si deodata ma trezesc cu ditamai fantana arteziana de voma pe mine, iar m-am speriat. si nici dr-ul asta pediatru nu ma lamureste asa cum as fi vrut eu (prin telefon), el zice sa merg la el, dar dupa cum stiu eu, la nici 3 sapt pe care-i are bebelul, ar trebui sa vina el la domiciliu, nu? bine ca asta este o alta poveste...

Membru inregistrat la
    13.08.2006
    Postari in forum
    598
    nuchiar tot, dar suficient de mult!

Membru inregistrat la
    13.08.2006
    Postari in forum
    598
    sper sa se regleze si la mine cat de curand, dar mai e putin...
    nu vomita putin, vomita destul de mult...da si pe haine si pe ea si pe mine si pe covor....
    folosesc 2-3 batiste odata, uneori si prosopele!
    i-am facut si analiza la scaun, coprobacteriologic si nu i-a iesit pozitinv nika...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari