Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita anka10012007's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2007
    Postari in forum
    67
    Mario a avut la nastere 3990 gr si am auzit ca bb-ii cu multe kg la nastere sunt predispusi sa faca diabet (chiar si mamicile). Acum Mario are 3 luni si 7,3 kg, deci e destul de grasut. Ca sa ma linistesc i-am facut lui Mario analizele si mi le-am facut si mie. Am citit ca diabetul depistat la timp se poate vindeca. Noroc ca nu avem nimic! Va recomand sa faceti la fel.....Va pupam dulce!

Floricica Senior getutica's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.10.2006
    Postari in forum
    2.571
    Astea mai sunt si povesti de speriat copii și părinți. Diabetul se mosteneste de cele mai multe ori genetic și este controlabil din alimentație. Sunt cazuri de persoane care au fost grasute toată viața (de la naștere) și nu au avut probleme cu diabetul.
    E bine într-adevăr să-i (-ți) faci analizele cât mai des.

Floricica Nou Venita elena_andrei's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.01.2007
    Postari in forum
    132
    AL MEU A AVUT 4.430 KG LA NASTERE, 6.900 KG LA 2 LUNI SI ACUM LA 7.5 LUNI ARE 11.200 KG SI NU IMI FAC ASEMENEA PROBLEME.
    MEDICUL MI-A ZIS CA CATI COPII O SA FAC TOTI VOR FI PESTE 4 KG.

Floricica Debutanta gugu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753
    un studiu efectuat de germani arata ca atat cei nascuti cu peste 4000 g cat si cei sub 2600g sunt predispusi la diabet

Floricica Debutanta gugu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753
    diabet zaharat de tip 2... despre el este vorba

Floricica Debutanta georgiana mihai's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2007
    Postari in forum
    628
    nu e o premisa pt diabet greutatea la nastere sunt si alte lucruri care pot declasa boala...sanatate tuturor!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari