Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Debutanta administrator's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2005
    Postari in forum
    1.037
    In fiecare zi, ne straduim sa aducem cat mai multe premii pe site pentru a putea face o bucurie dumneavoastra si in special copilului dumneavoastra.

Pentru ca volumul nostru de munca la site este foarte mare si increderea in membrii nostri este deplina nu am verificat in detaliu inca de la inceput votantii povestirilor.

Pentru ca am inceput sa lucram la un sistem de concurs mai performant, am decis sa ne aruncam o privire si asupra membrilor votanti de la concursul "Jocul si jucariile, frumusetea copilariei!"

Surpriza a fost ca o parte dintre membri si-au creat conturi fictive pentru a aduna cat mai multe voturi.

Din aceste motive si pentru ca au fost incalcate regulile de la concurs si termenii site-ului nostru am luat decizia de a sterge aceste voturi, iar clasamentul a suferit modificari.

Am hotarat de a lasa in concurs toate povestirile, intrucat a fost deja declarat un castigator. Vom respecta clasamentul final curatat (luni vom avea update la clasament dupa curatare) si va rugam sa incercati sa fiti fair play. Farmecul unei competitii sta in a arata ca esti cel mai bun prin fortele tale. Copilul.ro nu incurajeaza efortul de clickuri.

In acest moment lucram la un nou sistem de concurs de povestiri cu voturi combinat cu tragere la sorti automata.

De aceea, apreciem orice sfat sau sugestie venita din partea dumneavoastra.

Ne cerem scuze fata de toti membrii care au fost fair play si le promitem ca vom veni cu noi surprize.

Va multumesc pentru intelegere si va doresc un weekend racoros si plin de liniste!

Floricica Avansata arianna73's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    1.393
    ati spus adevarul si pentru asta aveti toata simpatia mea si tot respectul

Floricica Nou Venita victorya's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.07.2008
    Postari in forum
    122
    Tot respectul si toata stima pentru dumneavostra administrator!

M-am inscris la concursurile cu voturi,recunosc in fata tuturor ca am strans voturi multe si nu pe cai tocmai cinstite,dar nu din dorinta de a castiga,ci pentru a le determina sa treaca la actiune si sa-si creasca voturile pe cele care se pare ca faceau asta,se vede clar asta acum.

Doar nu eram nebuna,pe bune acum,sa-mi tai \\\"creanga de sub picioare\\\" cum se spune deschizand acel topic \\\"cea mai frumoasa poveste-cele mai multe voturi???\\\"
    Cine trebuia a cazut in plasa si voturile sau adunat.
    Am aratat in sfarsit cum se obtin voturile la concursurile cu voturi.

Am reusit sa agit spiritele,am reusit sa fac dreptate pentru toate mamicile care merita sa castige.

Daca se va decide sa se inchida contul meu,merit asta,recunosc am gresit.

Multumesc din suflet administratorului pentru promptitudinea cu care a luat decizii in privinta unor astfel de concursuri.

Inca odata spun,aveti tot respectul meu!

Floricica Senior irinacodrin's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.08.2007
    Postari in forum
    3.374
    nu imi vine sa cred, la unul din concursuri la un moment dat erau vreo 670 de voturi, nu mai stiu la care, si acum nu mai e nici unul care sa aiba mai mult de 300. cata nerusinare. adic diferenta de voturi era din conturile fictive?????

stie ea care e cea cu 670 de vorturi, nu vreau sa starnesc nici o discutie care nu isi are locul, dar sa ii fie rusine pt ce a facut.

si , dupa parerea mea , voturile nu se strang prin trimiterea de mesaje la prietenii de pe forum cu rugaminti de a-i vota.am participat si eu la 2 din aceste concursuri, dar am scris povestea si am lasat pe cei ce citesc daca imi acorda sau nu 1,2,3,4 sau 5 puncte, nu am trimis nici un mesaj. cred eu ca asa e feir play pt toata lumea.

oricum de acum nu cred ca voi mai scrie la concursurile cu voturi ca se vede ca nu are rost, daca lumea asa intelege se castiga..... prin milogeala la altii.......

Floricica Avansata arianna73's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    1.393
    asa este irina,daca s_ar cistiga mii de euro as mai spune dar pt o carticica pe care sponsorul o da cadou ca o amintire,merita sa te injosesti ?????
    sa scrii la toate fetele de pe forum ,,dami si mie un vot,,plzzzz

Floricica Nou Venita ionicav's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.02.2008
    Postari in forum
    3
    Bine ca s-a ajuns si aici, era si timpul. Nu vreau sa va suparati pe mine, dar administratorul este de vina pentru ceea ce s-a intamplat. Aceste metode de siguranta pentru concursuri trebuiau puse la punct de la inceput si asa nu mai exista ispita de a face conturi, vazand ca merge si de aceea au aparut aceste certuri si aceasta ura intre concurente si pe forum, din pacate. Pe orice site exista astfel de sigurante pentru concursuri, nu se pune problema de incredere. Daca se facea de la inceput totul era corect si frumos aici pe site, trebuiau prevazute astfel de cazuri.

Acum sa ne intoarcem la cea care a inceput toata aceasta poveste, draga noastra Victorya (dorian, corinutzabebu, etc, ca are muuuuulte conturi, doar a recunoscut). Draga mea, nu te mai bate cu pumnul in piept cum ca tu ai vrut sa le demasti pe celelalte. Ai vazut ca s-au aliat cateva participante care si-au dat seama cine esti cu adevarat si au incercat sa te doboare si cand ai vazut ca nu mai ai nici o sansa ai zis sa faci altceva si ai reusit. Nimeni nu te crede sa sti, daca ai fi castigat si nu se aliau fetele sa te doboare, ca le luasei tu pe toate, sigur nu mai ziceai nimic, te bucurai de premii si atat. Asa ca, scuteste-ne (scuzati-mi expresia!)!!!!
    E pacat ca s-a ajuns aici, fetele s-au luptat sa scape de o trisoare si tot ele au picat in rahat. Asta e, este pacat.

Totusi este bine ca de acum totul va fi corect si va rog, nu mai atacati asa pe oricine, nu se stie cum se intoarce roata in viata!

Floricica Avansata florizarnovean's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    1.753
    Eu cred c-ar trebui sa se procedeze astfel la concursurile de povestiri: 50% voturi, iar 50% votul unui juriu format din moderatori, persoane alese de admin si eventual cineva din partea sponsorului.
    In alta ordine de idei, nu e frumos sa ne certam, asa cum nu e frumos sa trisam. Oare ce vor invata copiii nostri? Ca nu exista limite, pentru a obtine ceva se poate recurge la orice? Ar trebui sa ne gandim foarte serios la asta...
    Daca fiecare ar fi avut bun simt si respect pentru celalalt nu s-ar fi creat atatea conturi fictive. Nu dati vina pe admin, intr-adevar a lasat niste portite deschise fara sa vrea, dar a fost atat de naiv sa creada ca mai exista sinceritate si obraz subtire mai ales aici, intre mamici. Iar la fiecare concurs din acesta este scris ca duce la descalificare crearea de conturi fictive...
    Faptul ca s-au trimis rugaminti pentru voturi, nu mi se pare asa aberant, daca voiai nu votai. Si eu am primit un mesaj din acesta, frumos alcatuit, care nu m-a deranjat in mod deosebit. Dar mi-am facut datoria de a citi toate povestirile din concurs inainte de a vota.
    Mult succes tuturor de acum inainte si sa incercam sa ne purtam frumos intre noi.

Floricica Debutanta iota cristina's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.03.2006
    Postari in forum
    646
    Buna dimineta, si felicitari Admin.
    Eu una nu am mai participat tocmai din aceasta cauza,desi multe din temele alese erau superbe si as fi dorit sa imi afirm si eu parerea, prefer concursurile unde alege calculatorul macar acolo stiu ca asta a fost preferinta celui ce a ales.

Floricica Cu Vechime xandrutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.08.2006
    Postari in forum
    5.009
    Eu una ma abtin de la prea multe comentarii, vreau doar sa spun ca prefer selectia calculatorului.
    Admin, respect munca voastra, a echipei copilul.ro si am incredere ca veti lua cele mai bune decizii si de acum incolo.

Floricica Nou Venita victorya's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.07.2008
    Postari in forum
    122
    Se pare ca esti foarte persistenta in a sustine ca sunt altcineva,pana la urma nu ai decat sa crezi asta,e problema ta, ceea ce am dorit s-a rezolvat.
    Iti amintesc ca atunci cand am deschis discutia eram pe primul loc la alt concurs deci puteam sa castig un premiu,puteam sa stau linistita asa ca argumentele tale sunt neintemeiate.Mai gandeste putin.
    Te scutesc,sigur cum sa nu,participi la concursuri dar ti-ai schimbat locatia,locuiesti "colo-n in deal" acolo vrei sa primesti premiul "daca vei castiga".
    Sa fim seriosi esti de fapt chiar una din cele demascate,asa ca mai bine taci din gura,te pomenesti ca te-ai luptat sa scapi de o trisoare si cand colo si picat chiar tu in rahat.

Nu mai cauta sa te aperi singura.

Vezi ca roata s-a intors impotriva ta.

Cred ca este un subiect incheiat.Acum oricine participa la concursuri are sansa sa castige corect.

Eu sunt doar o aspiranta la burtica,voi continua sa intru pe forum acolo unde ma regasesc,bineinteles daca mi se v-a permite si daca voi fi iertata pentru greseala mea.

Floricica Nou Venita ionicav's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.02.2008
    Postari in forum
    3
    Victorya, sti foarte bine cine esti si ce ai urmarit. Nu ti-a mers si acum faci pe viteaza. Scuza-ma ca iti spun, dar esti cam '*********', ca sa nu spun fara bun simt, ca alte mamici, eu o spun pe de-a dreptul. Ai probleme, draga mea, nu te mai da in barci, ca nu iti merge cu noi. Nu ma intereeseaza ce cred altii de mine... si cu colo-n deal, puteam sa pun orice localitate vroiam, se poate, uite acum sunt din .... Tecuci ... hahahahahaha.
    Subiectul era incheiat demult, dar vad ca te mananca sub limba inca si nu vrei sa taci, ce crezi ca o sa ti se ridice vreo statuie pentru ce ai facut, esti o trisoare ca si celelalte si mai bine ai tacea tu din gura, nu eu. Off, nu-ti mai cere atata iertare pentru grseala ta, esti asa de patetica.... si chiar si cand ai participat la concursuri sub numele de dorian, tot trisai, pentru ca si atunci avei suuuuute de voturi si castigai tot, asa ca mai bine taci din gura!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari