Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita cameliadinu1980's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.11.2012
    Postari in forum
    2

Raceala si tuse

Buna tuturor,
    Suntem tare necajiti de cand au inceput schimbarile acestea de temperatura, ca Stefan al nostru s-a intors din vacanta de la bunici
    un pic infundat si tusind. N-am dat mare importanta, dar de cateva zile totul a devenit un
    adevarat cosmar – tuseste de mi se rupe sufletul cand il aud:( Noaptea e cel mai greu, de-abia daca
    poate adormi, bietul de el... Am incercat toate ceaiurile si leacurile babesti, dar nimic nu-l ajuta.
    Programarea la medic e abia peste cateva zile...si pana atunci ma tot invart in jurul lui degeaba, ca ma simt total neputincioasa...
    Dati-mi un sfat va rog, nu mai stiu ce sa ma fac!!

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    Citat Postat de cameliadinu1980 Vezi mesajul
    Buna tuturor,
    Suntem tare necajiti de cand au inceput schimbarile acestea de temperatura, ca Stefan al nostru s-a intors din vacanta de la bunici
    un pic infundat si tusind. N-am dat mare importanta, dar de cateva zile totul a devenit un
    adevarat cosmar – tuseste de mi se rupe sufletul cand il aud:( Noaptea e cel mai greu, de-abia daca
    poate adormi, bietul de el... Am incercat toate ceaiurile si leacurile babesti, dar nimic nu-l ajuta.
    Programarea la medic e abia peste cateva zile...si pana atunci ma tot invart in jurul lui degeaba, ca ma simt total neputincioasa...
    Dati-mi un sfat va rog, nu mai stiu ce sa ma fac!!
    pai de ce trebuie sa astepti sa mergi cu programare si nu mergi la urgente? daca are bronsita sau altceva mai rau? stai sa se agraveze? exista cazuri in care siropurile inhibitoare pentru tuse nu se recomanda, de exemplu. exista medicamente la care unii copii pot fi alergici... ce sa spun? e dificil asa... pentru ameliorare, asigura-te ca umiditatea din camera in care doarme e optima, eventual pune un vas cu apa si cu cateva picaturi de eucalipt pentru a-l ajuta sa respire...exista niste unguente pe baza de plante care se aplica pe piept, la fel, pentru usurarea respiratiei. spalaturi cu ser fiziologic in nas... dar eu, sincer, in locul tau, as merge la urgente...

Administrator Floricica Nou Venita pavalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2009
    Postari in forum
    169
    Singurul sfat pe care ti-l putem da este sa mergi cat mai repede cu el la dr. Daca medicul lui nu este disponibil mergi la urgenta pentru ca afectiunile astea respiratorii evolueaza rapid si sunt sigura ca asta e ultimul lucru pe care ti-l doresti.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    neaparat la urgenta.eu anul trecut cu fata am ajuns internata cu pneumonie.tusea dintr-o data,mucisori nu avea,febra nu avea,pur si simplu doar tusea,si nu rau.dar uite ca avea pneumonie si a trebuit sa ma internez cu ea.daca nu statea 3 zile pana sa ajung la doctor nu se intampla nimic,dar asa am stat ca poate trece cu leacuri.de atunci daca tuseste azi maine suntem la doctori.la noi cu copii nu trebuie sa faci programare,ca nu stii cand se imbolnaveste copilul.si daca nu miar primio mas duce la urgente.

Floricica Nou Venita cameliadinu1980's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.11.2012
    Postari in forum
    2

s-a rezolvat!

Buna tuturor,
    Am revenit pentru a va spune cum am reusit sa rezolv problema.
    Mi-a recomandat o prietena al carei fiu a avut o tuse asemanatoare un medicament care mi s-a parut foarte eficient si care l-a vindecat complet pe fiul meu. Fluimucil - sirop pentru copii se numeste...iar eu am fost foarte multumita cu el. Chiar si medicul mi-a zis sa continuu tratamentul cu el, ca este foarte bun pentru problema fiului meu.
    Il recomand persoanelor care tusesc, cum a patit fiul meu...am inteles ca exista si varianta pentru adulti, in caz ca e cineva interesat...se gaseste in farmacii.
    Sanatate tuturor!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari