Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita marilena84's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.07.2010
    Postari in forum
    85

Fimoza...

Buna seara! Am fost la chirurgie pediatrica cu baietelul meu de 3 ani jumate la control unde mi a spus dr ca are fimoza trebuie operat,mi a dat sa ii fac analize,am nevoie de sfaturile celor care au trecut prin asa ceva,a durat mult pana sa facut bn?au avut dureri dupa interventie ?sper ca sa inteles ce am vrut sa spun,dar sunt obosita si imi fac griji

Floricica Nou Venita MOTANIK_23's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2011
    Postari in forum
    238
    Al meu are 5 ani si nu e decalotat! Sunt opinii pro si contra. Recunosc ca imi este frica sa merg cu el la medic. Nu stiu ce sa fac deci nici un sfat nu pot sa-ti dau. Sanatate si sa ne spui ce faci pana la urma.

Floricica Nou Venita bcb72's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.07.2010
    Postari in forum
    62
    Buna ! Eu l-am operat pe baietelul meu la varsta de 1 an si o luna .avea fimoza din nastere si mi_au spus ca mi-l opereaza dupa varsta de 1 an . Operatia a durat cam 40 minute, i-au facut anestezie generala si am plecat din spital dupa cateva ore . O sa-l usture putin cand face pipi, dar a doua zi o sa fie ok . L-a operat d-na doctor dinu florica de la grigore alexandrescu . A facut" o adevarata opera de arta " cum spunea dr ulmeanu care l-a vazut pe pitic dupa mai multi ani de la operatie . Asa ca bafta !!! Multa sanatate !!!

Moderator Floricica Senior ankag's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2010
    Postari in forum
    2.561
    FIMOZA | Pediatru Cluj

Eu n-as merge la operatie.
    Stiu cazuri cand abia la pubertate au inceput sa se decaloteze si n-a fost nicio problema.

Floricica Nou Venita laviniuta_elena's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.07.2010
    Postari in forum
    2
    Eu mi-am operat baiatul la 1 an si 6 luni si l-a durut destul de tare dupa operatie incat nu mai vroia sa faca in pampers! Dupa din pacate sa lipit la loc, pentru ca exista si pericolul asta, si acum ar trebui sa facem din nou decalotarea. Dar am observat ca invatandu-l sa se decaloteze singur in fiecare seara a inceput sa se desprinda de la sine. Eu nu as recomanda operatia doar daca, cum a fost si in cazul nostru, are infectii urinare repetate daca nu lasa-l sa se desprinda de la sine!

Floricica Nou Venita Ancuta.rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.09.2013
    Postari in forum
    5
    Si eu ca orice mamica de baiat am fost preocupata de aceasta problema si cautand materiale info pe net am gasit urmatorul articolFimoza si decalotarea la bebelusi si baietei ..mie personal mi-a fost mai mult decat folositor si dupa citirea lui m-am decis sa nu-mi mai chinui baietelul.Un argument in plus ar fi ca mama mea imi povestea ca acum25 de ani spre ex nu se practica decalotarea la baietei,la fratele meu(adult acum) decalotarea s a produs in mod natural.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari