Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata hande's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Citat Postat de georam Vezi mesajul
    eu am pus baiatu la oala pe la 5 luni cu toate ca doctorita mai spus sa nu il pun ca e prea mic.acu are 1 an si cind vede oala se bucura.am si nepot de 2 ani cere refuza oala din cauza ca la pus prea tirziu.poate oala a fost rece si de asta a avut reactia asta.
    Si daca doctorul a zis "nu",tu de ce l-ai pus la 5 luni?
    Poti sa ne argumentezi cumva decizia ta?

Floricica Cu Vechime iuliagabriela's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    9.232
    Citat Postat de andreea 2929 Vezi mesajul
    Cartile de specialitate?Ce carti?In ce an au fost editate cartile astea?Acum 30 de ani?Pai un copil sta bine in fund dupa 7 luni(chiar si mai devreme),ti se pare normal sa fie pus pe olita?
    daca ai sti cate mamici au pus/pun/vor pune copii asa de devreme pe olita te-ai cruci.......este o practica ce nu va avea sfarsit niciodata....

Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Citat Postat de iuliagabriela Vezi mesajul
    daca ai sti cate mamici au pus/pun/vor pune copii asa de devreme pe olita te-ai cruci.......este o practica ce nu va avea sfarsit niciodata....
    Doar la noi in Romania se intampla chestia asta...

mother
    Guest
    de-aia sunt fecale prin toti boschetii.... pt ca ei nu sunt in stare sa se tina....plus ca fac mai des... si ii apuca si pe strada..... normal.

si mi se pare total neigienic si pentru copil sa il pui sa faca pe oriunde(boscheti , toalete publice)

Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Din pacate practica asta e foarte des intalnita prin Romania si culmea tuturor li se mai pare si normal...Andreea stiu ca tu te-ai plimbat printr-o gramada de tari,unde ai mai vazut copilasi care sa faca in boscheti sau langa pomi???Doar la noi,asa-i?

Floricica Cu Vechime iuliagabriela's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    9.232
    si aici(Italia) mai fac pe la colturi....dar doar PP....si cam rar vezi copil sub 2 ani fara pampers......de obicei e de alta nationalitate(roman.albanez,polonez,etc)......de-ai lor ff rar......dar in schimb de-ai lor vezi si la 4 ani cu pampers.....si nici asa nu mi se pare ok....

Floricica Nou Venita anyla_ucnai's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.03.2010
    Postari in forum
    3
    Citat Postat de georam Vezi mesajul
    eu am pus baiatu la oala pe la 5 luni cu toate ca doctorita mai spus sa nu il pun ca e prea mic.acu are 1 an si cind vede oala se bucura.am si nepot de 2 ani cere refuza oala din cauza ca la pus prea tirziu.poate oala a fost rece si de asta a avut reactia asta.
    doamne fereste...dar de ce nu l-ai pus pe oala de la o luna..sau mai bine...imediat dpa ce l-ai nascut..il puneai pe oala....nu-i asa ca era super idee..pacat ca nu te-ai gandit de-atunci....

Floricica Nou Venita anyla_ucnai's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.03.2010
    Postari in forum
    3
    fetita mea are 11 luni...
    inca nu i-am luat olita...dar in curand o voi face....nu am de gand sa stresez copilul sa faca la olita...avem timp....mai ales ca ideal este sa-ti pui bebelul pe olita intre 18-24 luni......nu cred ca se intampla nimik daca o sa incerc la 13 luni de ex ....dar nici nu mi-a dat prin cap sa pun copilul pe oala de la 5 luni...

Floricica Debutanta laurap2010's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.03.2010
    Postari in forum
    843
    al meu are 9 luni si jumatate.Si i-am cumparat saptamana asta olita..dar nu are stare nici 5 minute si se joaca cu ea.L-am pus o singura data, dar sincer mi-e frica sa nu isi intoarca olita cu pisi sa o arunce pe jos.Pana la urma...care este varsta optima sa il punem pe olita?

iubytzik22
    Guest
    Laura e normal sa faca asta ...stiu ca si eu spalam covoru la inceput dupa el......pana s-a obisnuit....ca nu puteam sa las ca eu m-am gandit vara sa il pun...de ce? pai il mai las fara pampers sau si cu el...si se pune imediat pe olita...intr-adevar am avut de tras dupa el...trebuia sa am tot timpu ceva de sters...mai ales ca el se uita imediat dupa ce termina sa vada ce a facut...si acuma se uita....

Floricica Debutanta laurap2010's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.03.2010
    Postari in forum
    843
    Citat Postat de iubytzik22 Vezi mesajul
    Laura e normal sa faca asta ...stiu ca si eu spalam covoru la inceput dupa el......pana s-a obisnuit....ca nu puteam sa las ca eu m-am gandit vara sa il pun...de ce? pai il mai las fara pampers sau si cu el...si se pune imediat pe olita...intr-adevar am avut de tras dupa el...trebuia sa am tot timpu ceva de sters...mai ales ca el se uita imediat dupa ce termina sa vada ce a facut...si acuma se uita....
    eiiii...eu am ratat vara ca era prea mic :)))

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari