Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita AISAA's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2011
    Postari in forum
    1

Unde ne tundem copiii?

Salutare mamici!! Eu sunt noua pe aici....am o fetita minunata de 8 luni , Maisa se numeste, si vreau sa o tund...dar vroiam mai intai sa va cer niste sfaturi? voi unde ati fost cu copii vostrii, unde este mai bine? nu as vrea sa fie traumatizata de experienta ca am inteles ca la prima vizita la frizer plang pana nu mai au rasuflare. voi unde va duceti cu copii ?

Floricica Senior ruxidadi's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    4.586
    Noi il tundem pe Victor acasa, am cumparat special o masina de tuns si ne descurcam destul de bine, dar si el e cumintel si sta. Noi prima oara l-am tuns dupa un an si jumatate.

Am inteles ca la frizer, merge insa foarte repede, deci daca copilul nu prea vrea sa stea, dureaza mult mai putin acolo (ei au mana formata ).

miki00
    Guest
    Eu pe cea mica nu am cum sa o tund, nu prea as avea ce tunde.:)

Pe cea mare am tuns-o prima data la 2 ani si jumatate si numai putin din varfuri, ca sa aiba o linie.Am tuns-o la un salon pt copii, a stat catarata pe o masinuta, dar s-a foit tot timpul.Noroc ca are parul carliontat si nu s-au vazut prea mult diferentele.

Am mai tuns-o de atunci de doua ori, de fiecare data acasa, pe parul ud, nefiind coafeza de meserie, mi s-a parut mai usor asa.

leutul
    Guest
    eu am tuns copilul singura, la 10 luni. venise vara si mi s-a parut necesar.
    l-am scurtat (parul) cu foarfeca, in somn :))) si la trezire am bagat masina la 0,6 cm. a stat mai cuminte decat ma asteptam.
    trebuie sa ai indemanare, l-am tuns cu o mana si cu una il tineam in brate. la frizer si eu am auzit ca-s iuti de mana dar sigur plangea copilul. acasa nu mi-a plans deloc

Floricica Novice ghiocelul_rosu's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410
    Eu am tunso acasa pe alexandra cu masina de tuns a plans putin dar a uitat

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari